Skandynawski styl aranżacji wnętrz kojarzy się z przestrzenią, ale też z niezwykłą wygodą i funkcjonalnością mebli. Każdy, kto je poznał na zawsze zostaje ich wiernym fanem. Czym charakteryzują się meble skandynawskie?

Sofy skandynawskie – esencja funkcjonalności

Skandynawowie niezwykle cenią sobie wygodę. Upodobanie do wygody i funkcjonalności widać zwłaszcza w meblach wypoczynkowych. Bardzo dobrym wyborem przy urządzaniu salonu są skandynawskie sofy. Charakteryzuje je piękny ponadczasowy design, funkcjonalność i wygoda.

W przypadku sof najmeble na uwagę zasługuje funkcja spania oraz pojemniki na pościel. Dodatkowym ich atutem jest wykończenie bardzo modnymi ostatnio tkaninami welurowymi.

Kupując sofę skandynawską tego typu zyskujemy nie tylko estetyczny mebel wypoczynkowy który z pewnością stanowić centrum salonu, ale również dodatkowe, awaryjne miejsce do spania – nieocenione w przypadku gości z daleka.

Piękno i wygoda na lata

Prosty styl skandynawskich mebli jest ponadczasowy. Praktycznie nigdy nie wychodzą one z mody.  Zapewne właśnie w tym tkwi popularność skandynawskich mebli, lamp i dekoracji. Miękkie sofy dekorowane miękkimi poduszkami zdają się zapraszać do wypoczynku już na wystawie salonu meblowego. Nie sposób się oprzeć pokusie zakupu.

Skandynawskie meble wypoczynkowe bardzo często stają się bazą dla Aranżacji w stylu eklektycznym. Urzekają prostotą i uwodzą wygodą. Dostępne aktualnie modele wykończone miękkim welurem, są ponadto bardzo modne.

Doskonałym uzupełnieniem sof i narożników ożywiającym wnętrze są kolorowe poduszki. Barwne dodatki w jasnych wnętrzach wypełnionych prostymi meblami, są również jedną  z cech charakterystycznych stylu skandynawskiego.

Tapicerowane meble w stylu skandynawskim doskonale prezentują się przy prostych stołach i stolikach skandynawskich, ale świetnie wyglądają również w zestawieniu z meblami klasycznymi. Właśnie w ten sposób łączone są we wnętrzach eklektycznych.

Idealne meble do niewielkich mieszkań

Sofy skandynawskie z funkcją spania są wprost stworzone do mieszkań o niedużym metrażu. Idealnie sprawdzają się w salonach, które z konieczności nocą zmieniane są na sypialnie. Estetyka za dnia zupełnie nie przeczy funkcjonalności i wygodzie nocnego wypoczynku. Meble te to zdecydowanie najlepszy wybór, kiedy chcemy funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie. Styl skandynawski sprzyja optycznemu budowaniu przestrzeni. Proste meble w zestawieniu z jasnymi powierzchniami ścian sprawiają, że nawet nieduża kawalerka wygląda jak apartament. Konieczność połączenia funkcji sypialni i salonu przy zastosowaniu wielofunkcyjnych sof skandynawskich staje się zdecydowanie mniej uciążliwa. Sofy te łatwo się rozkładają i składają, a pojemniki na pościel zapewniają oszczędność miejsca wobec braku konieczności stosowania dodatkowych skrzyń, czy szafek na pościel.

Tapicerowane meble w stylu skandynawskim doskonale prezentują się przy prostych stołach i stolikach skandynawskich, ale świetnie wyglądają również w zestawieniu z meblami klasycznymi. Właśnie w ten sposób łączone są we wnętrzach eklektycznych.

Przestrzeń w tym stylu warto również wyposażyć w stoliki, regały, stoły oraz biurko skandynawskie.

Meble skandynawskie, zwłaszcza pokryte modnym i przyjemnym w dotyku welurem, są godną uwagi propozycją do każdego wnętrza. Warto je polecić z uwagi na piękno, wygodę i trwałość.