lodówka dwudrzwiowa

Lodówka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego. Chroni żywność przed zepsuciem, chłodzi napoje w upalne dni, po prostu nie sposób się bez niej obejść. Większości gospodarstw domowych wystarczy średniej wielkości lodówka w dobrej klasie energetycznej, dostępna nawet za kilkaset złotych. Duża lodówka dwudrzwiowa, prawdziwa „szafa na jedzenie”, to już wydatek rzędu kilku tysięcy. Z czego wynika taka różnica i kto nie tyle potrzebuje , co chce mieć coś takiego w swojej kuchni?

Czym wyróżnia się lodówka dwudrzwiowa?

System no frost jest aktualnie dostępny prawie w każdej lodówce, więc tym lodówka dwudrzwiowa się nie wyróżnia. Podstawową rzeczą, która oprócz gabarytów i sposobu otwierania wyróżnia lodówki tego typu jest kostkarka do lodu. Wiele osób, które nie zastanawiają się nad wydaniem choćby jednej dodatkowej złotówki bez konkretnego celu,  kupuje lodówkę dwudrzwiową po pierwsze z powodu wyglądu, po drugie właśnie dla kostkarki do lodu.

Kolejnym „bajerem”, jest dystrybutor wody. Przydatny, o ile nasza woda z wodociągów nadaje się do picia. Te cechy w połączeniu z wysoką ceną, jaką zwykle utrzymuje kupowana gdziekolwiek lodówka dwudrzwiowa sprawiają, że paradoksalnie częściej można ją spotkać na wyposażeniu samotnych miłośników drinka z lodem, niż na wyposażeniu rodzin, które teoretycznie dużej lodówki potrzebują bardziej.

Lodówka dwudrzwiowa bardziej, niż jej skromniejszy odpowiednik przypomina duży, nieporęczny mebel i trudniej ją wpasować w resztę wyposażenia kuchni. Jednak kiedy dobierzemy model o odpowiednim kształcie i postaramy się dopasować do niego kolorystycznie meble, możemy osiągnąć efekt naprawdę estetycznego, nowoczesnego wnętrza. Zdecydowanie jednak nie jest to propozycja do małej kuchni, którą przytłoczy i zdominuje. Nietrudno sobie wtedy wyobrazić sytuację, kiedy wchodząc do kuchni będziemy widzieć przede wszystkim lodówkę, dopiero potem resztę wyposażenia wokół niej, a na końcu, ewentualnie domownika robiącego sobie przy stole śniadanie. I tak do czasu, aż się przyzwyczaimy, co jak wynika z opowieści posiadaczy dużych lodówek w małych kuchniach, może trochę potrwać. Lodówka dwudrzwiowa, która „potrafi” praktycznie to samo, co dobrej marki jednodrzwiowa nie wydaje się być tego warta.

Ceny lodówek dwudrzwiowych

Przy tym ceny lodówek dwudrzwiowych zaczynają się od około trzech tysięcy złotych i szybują w górę na przykład za pomocą magicznych półek na nabiał, na których mleko nigdy się nie psuje.

Cóż, jeśli kogoś na to stać i czuje, że koniecznie musi, kupuje lodówkę dwudrzwiową, Ludziom, którzy kierują się bardziej względami praktycznymi, niż modą, wystarczy na ogół lodówka tradycyjnie jednodrzwiowa o niewygórowanych gabarytach. Ostatecznie gdy powiększy się rodzina, lub z jakiegokolwiek innego powodu zapragniemy „szafy na jedzenie”, zawsze możemy sobie taką nabyć. Z opinii użytkowników, którzy kupili to cudo wynika, że po początkowej euforii zawsze  przychodzi otrzeźwienie – po co mi właściwie takie coś…