balustrady

Balustrady to dla wielu osób element schodów, który nie raz jest równie ważny w całym projekcie na równi ze stopniami. Właśnie dlatego, da się zauważyć to, jak dużą uwagę przykłada się do tego, aby nie tylko wyglądała ona estetycznie i była funkcjonalna, lecz także dopasowała się świetnie do przyjętej stylistyki. Co mamy do wyboru? Zastanówmy się nad tym wspólnie!

Drewniane klasyki

Zacznijmy od prawdziwej klasyki, jaką jest balustrada wykonana z drewna. Oczywiście coraz rzadziej spotyka się modele wymyślne, z wieloma zdobieniami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać balustrady bardzo minimalistyczne. Drewno to ciekawy materiał, gdyż w prosty sposób potrafi on ocieplić wygląd wybranego pomieszczenia i wizualnie je „wypełnić”. Jest ono także niezwykle przyjemne w dotyku, co na pewno nie zostanie niezauważone przed domowników! Akcenty o kolorze naturalnej deski drewnianej będą najlepiej spisywały się w stylistyce klasycznej, która jest tak uwielbiana przez wielu z nas! Niestety, w przypadku małych pomieszczeń, mogą one je zbytnio przytłoczyć.

Balustrady schodowe od Fontanot

Balustrady schodowe od Fontanot

Stalowe inspiracje

Doszliśmy do momentu, w którym nikogo nie dziwi już częste wykorzystanie stali w najróżniejszych projektach balustrad. Właśnie dlatego, coraz częściej w najróżniejszych wnętrzach w stylistyce industrialnej, możecie dostrzec to, jak stal łączy się z innymi, równie surowymi materiałami! W przeciwieństwie do drewna nie jest ono aż tak przytłaczające, zwłaszcza w powierzchniach o niewielkim metrażu. Niestety, nie każdy jest takim fanem wykorzystywania stali, jako że jest ona dość chłodna w dotyku, jednak rekompensuje to ona swoją plastycznością i możliwością osiągnięcia ciekawych kształtów barierek czy samej balustrady!

Podsumowanie

Na co warto się zdecydować przy wyborze materiału balustrady? Tak naprawdę wybór należy wyłącznie od Was, waszej stylistyki i poczucia estetyki! Nie bójcie się ryzykować, jeżeli możecie, gdyż efekty mogą być lepsze, niż można się spodziewać. A co z Tobą? Wybierzesz drewno, stal, czy może jeszcze inny materiał? Podzielcie się tym z nami w komentarzu!