Dzięki betonowi architektonicznemu wnętrza uzyskują zupełnie inny, nowoczesny klimat. To on pozwala nam stworzyć niebanalną aranżację wnętrza, wręcz niepowtarzalną. Czym jest beton architektoniczny i dlaczego tak wielu zarówno architektów, jak i klientów indywidualnych pokochało aranżacje z jego wykorzystaniem?

Co należy rozumieć pod określeniem beton architektoniczny?

Beton architektoniczny jest coraz popularniejszym surowcem – materiałem stosowanym przez architektów krajobrazu oraz wnętrz. Jest tworzywem bardzo uniwersalnym, można więc go zastosować nie tylko w salonie czy biurze, ale również zdobiąc taras czy nowoczesny balkon. Wszystko zależy od pomysłu.

Beton architektoniczny Slabb wykorzystuje się między innymi:

  • na ścianach;
  • na posadzkach;
  • jako ogrodzenie.

Wybierając beton architektoniczny należy zwrócić uwagę nie tylko na jego efekt estetyczny, ale również standard wykonania. Pod uwagę bierze się także parametry wytrzymałościowe i klasę ekspozycji.

Beton nie ma jednolitej struktury, każdy jest inny. Można go również stworzyć na specjalne zamówienie, jednak wybierając już ten konkretny, warto skupić się na takich jego cechach jak:

  • porowatość;
  • kolor elementu;
  • ilość przebarwień;
  • rodzaj faktury betonu;
  • ilość ściągów w deskowaniu;
  • jakość samej formy.

Co jeszcze wpływa na jakość betonu architektonicznego?

W Slabb elementy architektoniczne powstają nie w procesie automatycznej produkcji, lecz każdy z produktów jest tworzony ręcznie, dzięki czemu ma swoją niepowtarzalną strukturę, a wszelkie składowe można dopasować według potrzeb Klienta.

Dlaczego w pomieszczeniach warto zastosować beton architektoniczny?

Przede wszystkim beton architektoniczny Slabb jest obecnie stosowany w obiektach, które mają za zadanie wyróżnić się oraz zaprezentować nowoczesne rozwiązania techniczne, jak i estetyczne. Dzięki betonowi, architekci mogą uzyskać ciekawy, a zarazem niepowtarzalny wizualny efekt, przekazać różnorodne odczucia zmysłów oraz stworzyć innowacyjną i czarującą formę.

Beton można zastosować praktycznie wszędzie, nawet w łazience, na ścianach. Z powodzeniem może zastąpić kafelki. Materiał ten wyróżnia się znacznie większą trwałością, jest łatwy w aplikacji, a dodatkowo, w utrzymaniu czystości. Przy łączeniach betonowych bloczków nie spotkamy fug, które od czasu do czasu należy skrupulatnie czyścić.

Betonowe ściany spotyka się nie tylko w łazience, ale również w kuchni czy salonie. To materiał stosowany głównie w dużych pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym z elementami nowoczesności. Beton wspaniale komponuje się z metalowymi elementami, ceglanymi wykończeniami bądź elementami drewnianymi. Im jaśniejszy beton zastosujemy w salonie, w połączeniu z bielą, tym, pokój będzie wydawać się większy.

Beton jest tworzywem, które od zawsze zachwyca i będzie nadal. To ponadczasowy materiał, który co roku zdobywa uznanie wśród największych projektantów na świecie.

Więcej informacji na temat betonu architektonicznego Slaab znajdziesz na stronie producenta http://slabb.pl/.