zawór kulowy czerpalny

Do obsługi instalacji wodno-kanalizacyjnej  i gazowej w domu czy mieszkaniu niezbędne są odpowiednie zawory.  Są powszechnie stosowane w instalacjach domowych, warsztatowych, przemysłowych, rolnictwie i wielu innych środowiskach pracy. Cechuje je uniwersalność, trwałość i łatwość obsługi. Umożliwiają odcięcie wody lub gazu. Mogą być wykorzystywane w gospodarstwach domowych i zakładach, pracowniach, warsztatach, szeroko pojętych instalacjach. Najczęściej stosowane są zawory kulowe i czerpalne.

Niezawodne zawory kulowe

Stosowane są głównie w instalacjach domowych, gdzie służą do doprowadzania zimnej oraz ciepłej wody. Stosuje się je jako uzupełnienie centralnego ogrzewania lub instalacji gazowej. Najważniejszą częścią w ich budowie jest kula z wydrążonym otworem wewnątrz. Jej zadaniem jest  blokowanie lub przepuszczanie danej substancji. Zawory mają „kontakt” z zimną i ciepłą wodą, sprężonym powietrzem lub gazem. Dzięki specjalnej konstrukcji są odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Zawór kulowy składa się z gniazda wałka zwrotnego, dźwigni ręcznej oraz korpusu.  Zawory kulowe mają szerokie zastosowanie w branży budowlanej oraz magazynowej. W aspekcie przemysłowym, znajdą zastosowanie w przemyśle energetycznym, chemicznym, spożywczym, petrochemicznym, szeroko pojętej produkcji.

klej elastyczny techniczny do metalu

Zawory czerpalne – do domu i ogrodu

Zawory czerpalne stosowane są przy wolnostojących domach. Umożliwiają pozyskanie wody z miejsc innych niż krany kuchenne. Przydają się osobom mającym duże ogródki lub zwierzęta gospodarskie. Montowane na elewacjach budynków lub w ścianie w pomieszczeniach gospodarczych. Do zaworów czerpalnych można podłączyć węże ogrodowe i stworzyć doskonały system nawodnienia ogrodu. Mogą być stosowane  w budynkach użyteczności publicznej, aby ułatwić serwisowanie i konserwację powierzchni. Klienci/goście nie mają do nich dostępu. Jest to sprzęt, którego może używać jedynie personel,  odpowiedzialny za utrzymanie czystości.  W korpusie mają zamontowany specjalny mechanizm, który ułatwia odkręcenie wody bez użycia  znacznej siły. Z kolei kurek czerpalny ma dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające korzystanie z niego osobie nieupoważnionej. Zawór czerpalny jest produkowany z wytrzymałych i odpornych na duże ciśnienie wody materiałów. Niklowane zawory są odporne na korozję. Plastikowe zawory są rekomendowane do niższych ciśnień. Nie wolno ich montować tam, gdzie obecne jest wysokie ciśnienie w instalacji.

elastyczny klej budowlany

Chemia techniczna

Chemia techniczna pomaga utrzymać maszyny w dobrym stanie, ułatwia ich konserwację. Ze względu na swoją wydajność, jest wyposażeniem każdego warsztatu mechanicznego. Zaliczają się do niej: lakiery, smary, uszczelniacze, kleje i żywice epoksydowe.

Dobór chemii technicznej jest niesamowicie ważny dla prawidłowego działania wszystkich maszyn, urządzeń, narzędzi, aplikacji, ponieważ poszczególne elementy sprzętów mogą potrzebować odmiennej ochrony. Dzięki niej można obniżyć koszty eksploatacji wcześniej wspomnianego asprtymentu.