Ciekawe pomysły na pomalowanie pokoju

Wybór odpowiedniego wystroju pokoju to nie tylko meble, dodatki, podłoga czy firany. Niezwykle istotny jest również wygląd ścian. Dzisiejsza oferta sklepów z materiałami budowlanymi pozwala na wybór spośród wielu rozwiązań, zarówno tradycyjnych, jak również nowoczesnych. Wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłowości. Należy pamiętać, aby kolor ścian był dopasowany nie tylko do przeznaczenia pokoju, ale także jego wielkości. Barwy ciemne, intensywne lepiej sprawdzą się na dużych przestrzeniach. Na niewielkich powierzchniach idealne będą kolory jasne, ciepłe, pastelowe, które pozwolą na optyczne powiększenie pokoju.

Kolory w zgodzie z gustem

   Najważniejsze jest dobre samopoczucie w konkretnym wnętrzu. Dlatego też kolory i ozdoby ścian powinniśmy dobrać ściśle do naszego gustu oraz indywidualnej estetyki. Jeśli czujemy się lepiej w pokojach surowych, o nieco industrialnym charakterze, dobrym rozwiązaniem będą kolory w odcieniach bieli oraz szarości.

Zupełnie inne podejście musimy mieć do malowania pokoju z przeznaczeniem dla dzieci. Powinien on być kolorowy, przyjazny, a barwy dobrane do wieku i płci dziecka. Można pozwolić sobie na nieco więcej dowolności, łącząc kilka kolorów ze sobą czy też dodając ozdobne elementy geometryczne. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku farby zmywalne, które pozwalają na łatwe utrzymanie ścian w czystości. Szybka gotówka pozwoli na zakup dobrych, trwałych farb, które w przypadku pokoi dla najmłodszych mają ogromne znaczenie., oraz wszystkich innych dodatków niezbędnych do dziecięcego pokoiku.

Wzory i wzorki

 Nowoczesny wystrój pomieszczenia to także namalowanie na ścianach wzorów. Jeśli dysponujemy zdolnościami plastycznymi, wystarczy na ścianę nanieść szkic wybranego rysunku i pomalować go ulubionymi kolorami. Jeśli natomiast wolimy rozwiązania gotowe, w sklepach można nabyć wiele szablonów do samodzielnego odrysowania lub też naklejek, które gwarantują wspaniały efekt estetyczny zaraz po ich umieszczeniu na ścianie. Szybka gotówka będzie pomocna, jeśli decydujemy się na rozwiązania gotowe, nieco droższe i np. zlecimy wykonanie dekoracji profesjonalnym malarzom czy grafikom.

 Ważne jest, aby wzory malowane na ścianach nie przytłoczyły wnętrza. Zachowanie umiaru w tym zakresie jest wskazane, ponieważ zbyt intensywne kształty mogą zaburzyć ostateczny efekt estetyczny, jaki chcemy osiągnąć.

Kreatywne malowanie

  Nowoczesne wnętrza to także odważne łączenie kolorów ze sobą. Wystarczy zaplanować każdą ścianę w innym odcieniu lub też podzielenie powierzchni na mniejsze fragmenty, które będą w odmiennych barwach. To zabieg stosowany często w pomieszczeniach dla dzieci, a także salonach. Odpowiedni podział i dobór kolorystyki wpływają także na ogólny odbiór wielkości pokoju. Można go optycznie powiększyć lub też zmniejszyć. Odcięcie kolorem sufitu natomiast obniży wysokość pomieszczenia, co jest istotne dla stworzenia przytulnej i ciepłej atmosfery.

Przy stosowaniu kreatywnego malowania warto korzystać z farb, które charakteryzują się odpowiednim nasyceniem barwy, a także dobrym kryciem ścian. Szybka gotówka pozwoli nam na wybór środków, które są efektywne i zapewnią nam pożądany rezultat estetyczny.

            Malowanie pokoju musi przebiegać w zgodzie z naszym gustem, a także przeznaczeniem pomieszczenia. To my mamy czuć się w nim dobrze. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom np. szablonom malarskim czy gotowym naklejkom na ściany, każdy pokój możemy ozdobić, dodając mu uroku. Warto skorzystać z tych propozycji, aby stworzyć wnętrza niepowtarzalne.