Obrazy bez ram, czyli artystyczne podłogi i ściany

Każdy, komu zależy na tym, żeby wystrój panujący we wnętrzach jego mieszkania albo domu był niepowtarzalny, poszukuje nietypowych rozwiązań, które mógłby zastosować. Pozwalają one na podkreślenie indywidualnego charakteru nie tylko pomieszczeń, ale także osoby, która w nich mieszka oraz je użytkuje. To jeden z istotnych powodów, dla którego tworzące mozaiki płytki sześciokątne stały się w ostatnim czasie tak popularne. Pozwalają stworzyć wzory, których nie są w stanie oddać standardowe płytki kwadratowe lub prostokątne.

Forma jest równie ważna co treść, którą sobą reprezentuje

Kunsztownie wykonana płytka sześciokątna może stać się elementem mozaiki, która zapadnie w pamięć każdemu, kto tylko kiedykolwiek na nią spojrzy. Jej kształt pozwala na uformowanie z pojedynczych płytek ciekawych i skomplikowanych obrazów, a nie jedynie geometrycznych, mocno kanciastych figur. To bardzo istotna kwestia dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prawdziwy artyzm w swoim otoczeniu i nie chcą się otaczać czymś prostym i banalnym.

Zróżnicowane rozmiary, w jakich występują dostępne na rynku płytki sześciokątne, pozwalają na ułożenie z nich prawdziwych dzieł sztuki, zupełnie takich, jakimi zasłynęły czasy antyczne. Wystarczy odrobina wyobraźni i sprawny fachowiec, który będzie potrafił zrealizować projekt, żeby stać się posiadaczem czegoś absolutnie niepowtarzalnego, co nie znajdzie się w żadnym innym domostwie. Perspektywa posiadania rzeczy tak bardzo unikatowej kusi wielu, co dobrze widać po rosnących wciąż statystykach sprzedaży.

Można ich używać zarówno jako materiał ścienny, jak i podłogowy

Płytki heksagonalne są równie uniwersalne co te produkowane w standardowych kształtach. Jednakże dokonując zakupu warto kierować się ich wytrzymałością i specyfikacją, żeby prawidłowo dobrać je do indywidualnych potrzeb oraz warunków, w których będą użytkowane. Dobrze jest zwrócić uwagę na klasę ścieralności i parametry techniczne, a nie wyłącznie aspekty wizualne. Należy także wybrać dostawcę, który jest uznany na rodzimym rynku i cieszy się dobrymi opiniami.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że płytki sześciokątne można wykorzystać w praktycznie dowolnym pomieszczeniu. Będą świetnie się prezentować zarówno w łazience czy kuchni, jak i w salonie, a nawet w sypialni. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostaną dobrane i czy będą tworzyć razem spójny, zachwycający obraz. Nie musi być on wcale skomplikowany, wystarczy tylko, żeby w swojej wizji nie popaść zbyt dalece w brak umiaru i kiczowatość.