Listwy sufitowe - ciekawy element wykończeniowy

Aranżacja przestrzeni wciąż się zmienia i ewoluuje. Tak, jak na przestrzeni lat widoczny jest powrót w modzie do dawnych lat, tak również i w kwestii samej aranżacji wnętrz, wraca się do tego, co było modne dawniej. Jednym z takich elementów są na pewno listwy sufitowe. Te wykorzystywane były jeszcze kilkanaście lat temu we wszystkich niemal pomieszczeniach. Stanowiły one ciekawe wypełnienie dla danego miejsca, idealnie też tuszując wszelkie niedoskonałości wykonanej pracy, jak również i nierówności ścian. Z biegiem czasu zaczęto stawiać na minimalizm, a więc wybrano rozwiązania proste, bez zbędnych dodatków i elementów dekoracyjnych.

A dziś? Moda na aranżację przestrzeni wraca i na nowo możemy zobaczyć nawiązanie do dawnych lat. Listwy sufitowe wykorzystywane są coraz częściej w wielu miejscach i idealnie się tam właśnie wkomponowują, zarówno z kolorystyką na ścianach, jak również i ze stosownym umeblowaniem każdego z takich miejsc. 

Powrót do przeszłości – czyli wykorzystanie listew sufitowych 

Moda lubi powracać. Ludzie stawiają coraz częściej na rozwiązania, które były modne dawniej, ale i które stanowią przy tym obowiązkowy must have absolutnie dla każdego. Listwy sufitowe jeszcze niedawno były kiczem, który kojarzył nam się z latami 90 – tymi. Dziś w nowych domach wraca się do tych rozwiązań, a aranżowane przestrzenie z wykorzystaniem tych właśnie rozwiązań, prezentują się naprawdę okazale i jedynie w swoim rodzaju.

Najważniejsze jest to, aby umiejętnie połączyć ze sobą wszystkie elementy, tak, aby całość wyglądała pięknie, ciekawie i okazale. Każdy szczegół jest ważny, bowiem wpływa on znacząco na efekt finalny danej przestrzeni. Na rynku dostępne są różnorodne listwy sufitowe, począwszy od gładkich, przez zdobione, z licznymi dodatkami i jeszcze większymi ,,ulepszeniami”. 

Na jakie listwy sufitowe postawić?

Tak naprawdę trudno jest określić, jakie listwy sufitowe mogą okazać się idealne, bowiem wszystko tak naprawdę zależy od tego, co, kto preferuje. Zawsze należy dodatki dopasować do ogólnego wystroju danej przestrzeni. Jeśli ta aranżowana jest na starodawny styl, gdzie stawia się na elegancję, klasę i szyk, można wybrać listwy z ornamentem, który jeszcze bardziej podkreśli ten wyszukany i niezwykły styl. Jeśli z kolei stawia się na nowoczesność z ciekawymi akcentami, wtedy na pewno sprawdzą się idealnie listwy sufitowe gładkie. Grunt to wybrać idealne materiały wykończeniowe, odpowiednie dla swojej przestrzeni.