Nowoczesna łazienka z doskonałym wyposażeniem jest pomieszczeniem dosłownie uwielbianym przez domowników. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu wylegiwanie się w wannie i wygodny relaks są tym, co wielu z nas kocha najbardziej. Aby jednak odpoczynek był naprawdę doskonały, warto zadbać o piękny wygląd całego pomieszczenia. Przydadzą się w tym celu dobrze dobrane kafelki, dlatego podajemy kilka przykładowych inspiracji.

Dlaczego w ogóle decydować się na kafelki?

Płytki ceramiczne są tradycyjnym elementem wykończenia łazienki i bezustannie trwają w modzie. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, którym się cieszą, to przede wszystkim efekt ich ciekawych właściwości.

Przede wszystkim płytki ceramiczne są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie (jeśli dobrane zgodnie z zasadami wybierania płytek). To sprawia, że nawet w tak często wykorzystywanym przez wszystkich domowników pomieszczeniu jak łazienka, posadzka i ściany nigdy nie ulegną zniszczeniu. Jednocześnie ewentualne przypadkowe uderzenie albo pozostawienie na niej czegoś ostrego nie spowodują uszkodzeń.

Druga ważna cecha płytek to ich niska nasiąkliwość. Dzięki swojej specyficznej budowie ceramika nie pozwala na wnikanie wody do środka struktury. W efekcie nie wchłania wilgoci z powietrza, nie powoduje wsiąkania wody rozchlapanej wokół i jest odporna na jej działanie. Takiej właściwości nie mają na przykład panele, które szybko ulegają wypaczeniu.

Głęboki odcień niebieskiego

Kolor niebieski kojarzy się nam zazwyczaj z wodą i czystością, z pięknym niebem i morzem. Nic więc dziwnego, że tak chętnie wybieramy go do też łazienki. Przywodzi na myśl najlepsze związane z nią skojarzenia, a jednocześnie jest barwą stylową, spokojną i sprzyjającą relaksowi.

Z naszej strony w szczególności polecamy płytki łazienkowe o klasycznym kształcie prostokąta i zachwycającym, głębokim odcieniu niebieskiego. Będą prezentować się w sposób tradycyjny i sprawdzą się w każdym rodzaju łazienki.

Płytki typu szewron

Bardzo ciekawym elementem wykończeniowym do wielu pomieszczeń są płytki szewronowe, czyli ukośne, złożone z dwóch części, które tworzą charakterystyczny kształt otwartego w dolnej części trójkąta. Taka budowa płytek nadaje im możliwość ułożenia w tzw. jodełkę, a jednocześnie sprawia, że są bardzo artystyczne i szybko przykuwają wzrok.

Płytki szewronowe w łazience to jeden z najnowszych i najciekawszych pomysłów aranżacyjnych. Z pewnością spodoba się każdemu, kto poszukuje połączenia tradycji z nowoczesnością oraz lubi unikatowe kształty.

Bogata mozaika

Ostatnim przykładem ciekawej płytki łazienkowej jest płytka z mozaiką. To znany od wieków sposób na urozmaicenie przestrzeni, który pozwala na stworzenie bardzo zindywidualizowanego, intrygującego pomieszczenia. Współcześnie płytki mozaikowe często mają budowę patchworkową, co pozwala na szybkie stworzenie całego wzoru za pomocą większych płytek o wzorze mniejszych.  Jednocześnie ten rodzaj wykończenia wnętrza może mieć bardzo piękny, kolorowy i radosny charakter, który doda łazience bogactwa.