Kreatywne aranżacje wnętrz – z potrzeby i zamiłowania do przytulnych kompozycji

Pandemia sprawiła, że choć od dłuższego czasu możemy się dość swobodnie przemieszczać, daleko nam do poczucia normalności. Nasze domy i ich poszczególne pomieszczenia stają się wielofunkcyjne. Pracujemy i uczymy się coraz częściej i również chętniej zdalnie. Jeszcze mocniej niż dotychczas potrzebujemy przestrzeni zaaranżowanych w taki sposób, by poza funkcjonalnością zaoferowały nam metaforyczne ciepło, przytulność i choć odrobinę poczucia bezpieczeństwa.

2021 rok przyniósł propozycje trendów wnętrzarskich, które pozostaną z nami na długo. Wśród nich znajdujemy ciekawe elementy, z możliwością ich kreatywnego wykorzystania. Mamy także okazję do przemodelowania swoich mieszkań i domów w taki sposób, aby były dla nas wygodniejsze, gdy jednak więcej czasu niż dawniej spędzamy w osamotnieniu lub tylko w otoczeniu najbliższych. Na co warto postawić?

Eko wnętrza

Aranżacje pozostające w duchu eko nie są niczym nowym, ale od jakiegoś czasu mocniej zwraca się na nie uwagę. Gdy cen szybują w górę, tym bardziej szukamy rozwiązań przynoszących oszczędności, wykorzystujących możliwości recyklingu, a do tego pozwalających na samodzielne tworzenie, by poczuć radość i satysfakcję.

Idąc w tym kierunku, mamy do wyboru propozycje praktycznych mebli bazujących na naturalnych surowcach. Drewniane, z elementami z rattanu lub wikliny. Oferta jest bardzo bogata i wśród niej znajdą się także produkty, które łączą to, co najcenniejsze ma nam do zaoferowania natura, wraz z trwałością i nowoczesnością oferowaną przez tworzywa sztuczne. Bardzo ciekawe propozycje mebli posiada w swojej ofercie sklep DomIDeko.pl.

Wciąż kuszący japandi

Japandi to nuta orientalnych klimatów wkomponowana w harmonijną atmosferę skandynawskich wnętrz. Tutaj liczą się proste kształty, ład, porządek, minimalizm. Eliminujemy zbędne elementy wyposażenia, dzięki czemu nasze wnętrza stają maksymalnie praktyczne, choć nie musi im brakować estetyki i oryginalności. Wystarczy postawić na skromne, lecz będące dekoracją samą w sobie, lampy proponowane przez sklep https://lampy.it/.

W japandi znajdziemy też miejsce na łagodne kolory, poczucie ciepła i przytulności. Takie wnętrzarskie kompozycje będą z nami przez długie lata!

Kolory – by ożywić

Wyraziste, głębokie barwy. Pastelowe kolory lub wręcz przeciwnie – jaskrawe odcienie. Ten rok wciąż upływa pod znakiem szerokiej palety kolorystycznej. Chodzi jednak głównie o to, by nawet te przygaszone kolory ożywiały wnętrza. Dodawały im uroku, ale i domownikom poprawiały samopoczucie. Przecież barwy mają w sobie moc!

Jeśli będziemy je dozować umiejętnie i z umiarem, kierując się znaczeniem poszczególnych kolorów, stworzymy wnętrza, w których łatwiej będzie się skoncentrować, wyciszyć lub zrelaksować, a przecież właśnie tego dziś nam potrzeba.

Pokuśmy się o kreatywne rozwiązania. Popuśćmy wodze wyobraźni i zadbajmy o wystroje domowych wnętrz, bo to obecnie one stanowią naszą najbezpieczniejszą i najspokojniejszą oazę.