Dekoracje fotograficzne – najbardziej  osobista ozdoba

Robienie zdjęć stało się pasją wielu osób. I trudno się dziwić, ponieważ łapanie ulotnych chwil, zachowywanie wspomnień buduje historię każdego człowieka. Zdjęcia przechowują to, o czym może zapomnieć zawodna pamięć. Nie ma chyba domu, w którym nie byłoby zdjęć -różnorodnych fotografii, upamiętniających momenty ważne, jak banalne zdarzenia, czy zdjęcia robione przypadkowo, aby uwiecznić coś ładnego.  Według nowej filozofii urządzania wnętrz należy tworzyć aranżację bardzo osobiste, w których będziemy czuć się dobrze i swobodnie, które będą pokazywały nasz gust, a nawet fragment naszego życia. Pomogą w tym dekoracje fotograficzne.

Nowe życie zdjęć

Fotografie upamiętniające wiele momentów z naszego życia, wywołują na twarzy uśmiech lub przywołują wspomnienia. Przez wiele lat przechowywaliśmy je w pudełkach lub albumach, nieraz zupełnie o nich zapominając. Na szczęście współczesna technika fotograficzna i różnorodne pomysły na publikację zdjęć, stwarzają ogromne możliwości  „wyczarowania” różnego rodzaju dekoracji ze zdjęć. Ulubione zdjęcia mogą być zawsze z nami i nie musimy specjalnie poświęcać czasu i wyciągać albumów, aby oglądać zdjęcia.  Nowatorskie możliwości publikacji zdjęć to nie tylko ramki, ale mnóstwo innych drobiazgów, które wspaniale  wkomponują się w każdą aranżację. Dzięki  temu nasze zdjęcia zyskają nowe życie i nie będą zbierały kurzu gdzieś w szufladzie, czy w pudle na „strychu”. Najlepsze i najważniejsze zdjęcia powinny być z nami przez cały czas. Najtrudniejszy etap to wybranie zdjęć, które wyjdą z albumu lub pudełka. Potem wystarczy wybrać formę ekspozycji i zamówić usługę.

Dekoracja ze zdjęć zamiast popularnych figurek

Czasami zastanawiamy się, jak udekorować dom? Co postawić na komodzie, meblościance, regale, czy na stole. Chodzimy po sklepach z artykułami dekoracyjnymi i odkrywamy, że mimo ogromnego wyboru różnych przedmiotów, to mamy do czynienia z produkcją masową, zahaczającą gdzieś tam o kiczowatość. A przecież chcemy mieć w domu wyjątkową dekorację, która pokaże nasze wnętrze, indywidualność, a jednocześnie pięknie będzie komponowała się z wystrojem salonu, czy innego pokoju. Tymczasem jest lepszy sposób na dekorację mieszkania niż bibeloty z masowej produkcji, dostępne w każdym sklepie. To zdjęcia. Dzięki nim stworzymy niepowtarzalną ozdobę do mieszkania, której nie ma nikt z rodziny, ani nasi znajomi. Wykażemy się kreatywnością i pomysłowością.  Z lekką pomocą fotograficznych usług dostępnych przez internet, wyczarujemy niepowtarzalną i bardzo wyjątkową dekorację ze zdjęć, np.: podkładkę pod myszkę, czy pod zastawę stołową.

Zalety dekoracji ze zdjęć

Fotografie personalizują wszystkie elementy dekoracyjne i użytkowe drobiazgi. Dekoracje ze zdjęć to także świetny pomysł na prezent, który można podarować w zasadzie każdemu, niezależnie od okazji. Najpopularniejsze tego typu prezenty to: fotoksiążka, fotokalendarz i kubki ze zdjęciami. Ozdoby ze zdjęć można wykorzystać nie tylko do dekorowania domu, ale także  do upiększenia sali weselnej, czy sali na bal przebierańców lub gabinetu. Zaletą dekoracji ze zdjęć jest jej niepowtarzalność i indywidualizm. Jest to przedmiot wyjątkowy i zawsze ładny. Zdjęcia dodają wnętrzu ciepła i rodzinnej atmosfery.

Jak wybrać zdjęcia do stworzenia dekoracji?

Tematyka zdjęć przeznaczonych do dekoracji jest całkowicie dowolna. Najważniejsze, aby fotografie były dobrej jakości – były odpowiednio oświetlone, nieporuszone i wyraźnie przedstawiały nawet najdrobniejsze szczegóły. Jeżeli chcemy pokazać kilka zdjęć, to dobrym pomysłem będzie stworzenie „prywatnej” galerii na ścianie w salonie, czy w przedpokoju. Zdjęcia można przyczepić na sznurku lub do węża świetlnego. Bardziej prywatną ozdobą jest podkładka pod kubek, czy myszkę, na której nadrukowane jest zdjęcie.

Podkładka  lub podstawka ze zdjęciem

Oryginalne ozdoby ze zdjęć spersonalizują nasze wnętrza, sprawią, że atmosfera w domu/mieszkaniu zrobi się bardziej rodzinna i ciepła. Podkładki i podstawi uchronią stół przed poplamieniem. Wykonane są z polipropylenu (tworzywa sztucznego)-  materiału odpornego na zarysowania i łatwego do czyszczenia. Są bezpieczne i mogą być stosowane nawet przy kontakcie z żywnością. Nawet przy intensywnym użytkowaniu zdjęcie nie zostanie zarysowane ani nie wyblaknie. Taka podkładka ze zdjęciem będzie pięknie wyglądała na stole przez wiele lat i przypominała o chwili uwiecznionej na zdjęciu. Tylko od zamawiającego zależy, czy zamówi kilka podkładek z jednym zdjęciem, czy też na każdej podkładce będzie inna fotografia. Jeżeli ktoś nie wie, co kupić rodzicom lub dziadkom na rocznicę ślubu lub urodziny, to komplet podkładek ze zdjęciem rozwiąże jego problem – na prezent nadają się idealnie. Mogą być też znakomitym upominkiem na 18 urodziny dziecka i zawierać kilka zdjęć z dzieciństwa. Podkładki lub podstawki ze zdjęciem to także świetny pomysł na podziękowanie wychowawcy zakończenia roku szkolnego. W tym przypadku tematem zdjęć może być wycieczka szkolna lub zdjęcie klasowe. Jak widać możliwości wykorzystania podkładek jest mnóstwo.  Możemy mieć przy sobie zdjęcie ukochanej osoby lub zwierzaka/widoku przez cały czas podczas pracy przy komputerze. Taką podkładkę można przecież zabrać do biura, dzięki temu dzień w pracy szybciej minie. Na podkładce ze zdjęciem może się znaleźć dowolny napis. Nowoczesny nadruk i łatwość w czyszczeniu to kolejne zalety podkładki.

Tabliczka na drzwi

Nie tylko wnętrze mieszkania może mieć piękne dekoracje ze zdjęć.  Rodzinna fotografia może zdobić także nasze drzwi. Tabliczka na drzwi ze zdjęciem to ozdoba warta polecenia, zwłaszcza osobom mieszkającym w blokach, gdzie na jednym piętrze znajduje się kilka mieszkań. Takie wyróżnienie swoich drzwi sprawi, że goście nie pomylą mieszkań i poczują się mile powitani. Tabliczka wykonana jest ze szkła akrylowego, co oznacza, że jest odporna na zarysowania i łatwa do czyszczenia. Może przedstawiać dowolne zdjęcie rodzinne i podpis (nazwisko domowników). Jest to bardzo dobry pomysł na prezent z okazji parapetówki. Tabliczka na drzwi ze zdjęciem sprawdzi się świetnie jako oznaczenie gabinetu dyrektora, lekarza lub oznaczenie klasy. Podoba się również dzieciom, które za jej pomocą chcą zaznaczyć, że to jest ich pokój.

Brelok ze zdjęciem

Ulubione zdjęcie nie musi być wydrukowane w dużym formacie. Malutkie zdjęcie w formie breloka   to świetny pomysł dla zakochanych par. Można mieć zdjęcie ukochanej osoby cały czas w kieszeni lub w torebce. Brelok ze zdjęciem może mieć różny kształt, np.: serduszka. To doskonały pomysł na prezent walentynkowy, dodatek do pierścionka zaręczynowego lub jako upominek na każdą okazję. W breloczku możemy umieścić także zdjęcie rodziców, dziecka, babci, zwierzaka, krajobrazu lub budowli. Wykonany jest z elastycznej imitacji  skóry, a zawieszka ze stali nierdzewnej. Możemy na nim zawiesić klucze lub inne drobne przedmioty. Taki brelok  ze zdjęciem, jest oryginalny, niedostępny w sprzedaży masowej. Ma jeszcze jedną zaletę – jeżeli dziecko zgubi klucz i ktoś inny go znajdzie, to od razu będzie wiadomo, czyja to jest zguba.

Fotomagnesy na lodówkę

Lodówka lub tablica magnesowa to idealne miejsce na ekspozycję zdjęć. Wystarczy ulubione fotografie zamienić na dekorację ze zdjęć w postaci fotomagnesu. Piękne wspomnienia i ukochane motywy w niewielkim formacie przyczepione na lodówce, będą towarzyszyły nam każdego dnia. Zestaw obejmuje aż 10 sztuk- można więc wykorzystać aż dziesięć ulubionych zdjęć i stworzyć galerię wspomnień na lodówce. Taka dekoracja pasuje do każdej kuchni. Magnesy od lat nie wychodzą z dekoracyjnej mody, o czym świadczy choćby popularność magnesów na stoiskach z pamiątkami. Magnesy z rodzinnymi zdjęciami możemy przedzielać magnesami kupionymi w miejscach urlopu.

Ozdobą regału lub komody może być także kula ze zdjęciem. Jest to bez wątpienia oryginalna dekoracja ze zdjęciem, która doskonale wygląda na tle książek lub innych pamiątek z wakacji. Pomysłów na ozdoby fotograficzne jest bardzo dużo, np.: poduszki, czy obrazy.