Srebrne dodatki do salonu

Salon, to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Dlatego do jego wystroju przykładamy się wyjątkowo starannie. Spośród wielu możliwości, jakie w bogatej ofercie rynku walczą o naszą uwagę, na szczególne zainteresowanie zasługują srebrne dodatki do salonu.

Niejeden czytelnik przy tym zdaniu pomyślał o tradycyjnych, drogich srebrach w antycznym kredensie, ale niekoniecznie to mamy na myśli. Srebrne dodatki do salonu, to również na przykład odpowiednio barwione szkło, zresztą bardzo popularne w latach dziewięćdziesiątych i być może gdzieniegdzie do dziś zalegające na strychach. To mogą być również po prostu lampy i żyrandole o skromnym prostym kształcie i srebrnym kolorze. Właśnie, pamiętajmy, srebrne dodatki do salonu przykuwają uwagę kolorem, błyszczą po prostu, zwłaszcza odpowiednio oświetlone. Nie mogą więc dodatkowo występować w zbyt odważnej, awangardowej, lub – dla odmiany – przypominającej skarby piratów formie. Warto temu poświęcić czas i uwagę, ponieważ odpowiednio dobrane srebrne dodatki do salonu możemy łączyć z każdym kolorem. Zawsze będą wyglądały gustownie i elegancko.

Zobacz także:

Dlaczego wybieramy srebrne dodatki do salonu?

Dzięki srebrnym dodatkom, w których będzie się odbywać o różnych porach dnia różna gra świateł, nasz salon nie będzie nigdy dokładnie taki sam. Światło odbijające się w srebrnych dodatkach za każdym razem zwróci naszą uwagę na inny kąt, inne miejsce i akcent wnętrza. Naprawdę warto starannie wybrać i właściwie rozmieścić srebrne dodatki do salonu.

Do jakiego salonu będą pasować srebrne dodatki?

Srebro spokojnie możemy łączyć nie tylko ze sprzętami, ale również z dodatkami w innym dowolnie wybranym kolorze, Na pewno nie będą się ze sobą kłócić. Oczywiście musimy zachować umiar, a także ściśle określić granice dobrego smaku i ich nie przekraczać. Przeładowane dodatkami wnętrze nie wygląda dobrze. Mamy wrażenie, że wciąż panuje tam jakiś nieokreślony, niepokojący bałagan. Choćbyśmy przestawiali sprzęty i układali wszystko na swoich miejscach po kilka razy dziennie, wrażenie bałaganu będzie nam towarzyszyć w salonie, dopóki nie poradzimy sobie z przeładowaniem. Może nam być trudno rozstać się z niektórymi dekoracyjnymi „zdobyczami”, ale estetyczna i kompozycyjna  rzeczywistość, jest nieubłagana. Zdecydowanie lepiej jest nadmiar dekoracji z salonu dopasować do innych pomieszczeń, a jeśli okaże się to niemożliwe, będziemy zmuszeni po prostu oddać je komuś, komu  rzeczywiście się przydadzą zdobiąc, a nie szpecąc i zagracając wnętrze. Srebrne dodatki do salonu, mimo że pasują do wszystkiego, nie powinny występować w nadmiarze, zawłaszcza w salonie niewielkim. Rzecz jasna dotyczy to ozdób i dodatków w każdym kolorze. Nadmiar jest po prostu niesmaczny. W każdej dziedzinie zresztą, nie tylko w dekoracji wnętrz.

Tak więc jeśli decydujemy się na srebrne dodatki do salonu, stosujmy je w umiarze. Raczej nie szalejmy z ultranowoczesnymi, kosmicznymi, srebrnymi zasłonami, które na szczęście dla wielu salonów, zapewne niełatwo znaleźć. W małym wnętrzu wystarczy lampa, może osłonka na doniczkę, może wazonik…