Kredyt hipoteczny – szansa na własny kąt

Zakup domu lub mieszkania to poważna inwestycja, prawdopodobnie największa w życiu. Mało kogo w dzisiejszych czasach stać na zakup nieruchomości wyłącznie za własne, zaoszczędzone pieniądze – zwłaszcza, jeśli mówimy o młodych ludziach, którzy dopiero pragną się usamodzielnić.

Jak to ugryźć? Sposobem może być kredyt hipoteczny – produkt bankowy istniejący na rynku od lat i od lat napędzający rynek nieruchomości.

Na czym polega kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to produkt bankowy, którym finansuje się zakup konkretnej nieruchomości. Jego zabezpieczenie to odpowiedni wpis w dziale czwartym księgi wieczystej zakupionego domu, mieszkania lub działki. Nieruchomości nie można w żaden sposób zbyć – sprzedać ani oddać – bez powiadomienia nowego posiadacza o wpisie. Jest on bowiem zobowiązany do spłaty dalszej części kredytu i jeśli raty nie będą wpływać, nowy nabywca straci nieruchomość. Tak naprawdę jest ona własnością banku aż do momentu całkowitej spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny, a całkowity koszt zakupu nieruchomości

Kwota kredytu wynosi nieraz nawet kilkaset tysięcy złotych, aby jego raty miesięczne nie obciążały za bardzo bieżącego budżetu, okres spłaty musi być mocno rozłożony w czasie – nawet na 35 lat.

Bank musi zarabiać. Nietrudno się domyślić, że odsetki przy tak długim okresie kredytowania są gigantyczne. Wygląda na to, że naprawdę opłaca się wprowadzić pewne zmiany w naszym trybie życia – ograniczyć bieżące wydatki na inne cele, aby spłata wyższych rat była możliwa, okres kredytowania krótszy, a tym samym koszt naszego wymarzonego domu niższy. Biegli ekonomiści twierdzą, że optymalny okres kredytowania, to nie więcej, niż 15-20 lat.

Jak znaleźć złoty środek między ratą, którą bez zbytniego obciążenia damy radę spłacać co miesiąc, a kosztem całkowitym kredytu hipotecznego?
Warto zasięgnąć opinii fachowca – doradcy kredytowego znającego oferty różnych banków

Doradcy kredytowi – któremu warto zaufać?

Istnieje mnóstwo ofert doradztwa kredytowego. Własnych doradców posiadają również banki. Jak wybrać tego, który ma na uwadze dobro finansowe klienta, a nie tylko interes banku, który reprezentuje

  • Niezależność. Doradca kredytowy powinien mieć w obszarze działania wiele instytucji finansowych, dzięki czemu będzie mógł nam przedstawić bezstronne porównanie różnych ofert.
  • Doświadczenie. Istnieje wiele niuansów w świecie usług finansowych, które dla doświadczonego doradcy stanowią codzienność, a dla niedoświadczonego ciemny las, podobnie jak dla jego klientów. Naprawdę nie wszystkiego o poruszaniu się w świecie usług i produktów bankowych można nauczyć się z książek. Wiedza – o tym z kim i jak rozmawiać, by otrzymać kredyt i wynegocjować dobre warunki płynie zwykle właśnie z wieloletniego doświadczenia.

Takim doradcą jest Krzysztof Szymański – doradca z ponad 15 letnim doświadczeniem, uznawany za jednego z najlepszych w kraju. Warto zaznaczyć, że nie tylko pomoże nam znaleźć odpowiedni kredyt, ale też otrzymać go na korzystnych warunkach. Zna wymagania i procedury kredytowania obowiązujące w wielu instytucjach finansowych. Z całą pewnością można mu zaufać w kwestii kredytu hipotecznego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie https://finatio.pl

Koniecznie obejrzyjcie również to wideo!