Zalety posiadania moskitiery

Zbliżające się lato zachęca do otwierania okien oraz drzwi, aby odpowiednio przewietrzyć pomieszczenia w domu. Warto jednak pomyśleć nam zakupem moskitier, które mogą przydać się szczególnie w okresie letnim. Zdecydowanie ułatwią funkcjonowanie, a także posiadają wiele zalet, o których dowiesz się, czytając nasz artykuł. Sprawdź, co należy wiedzieć o moskitierach.

Co to jest moskitiera?

Moskitiera to nic innego, jak specjalna siatka, która zapobiega przed wlatywaniem owadów. To siatka o bardzo małych oczkach. Montuje się ją zazwyczaj po zewnętrznej stronie ramy okiennej lub drzwiowej. Moskitiery stanowią zatem świetną ochronę przed wszelkimi owadami, które niekoniecznie chcemy wpuścić do domu. Bez problemu możemy założyć je w oknach, drzwiach, czy drzwiach balkonowych. Dzięki posiadaniu tego elementu możemy wietrzyć pomieszczenia bez obaw o wtargnięciu różnych insektów. Daje nam to w rezultacie niezwykłą wygodę podczas ciepłych miesięcy w roku. W dodatku wiele moskitier dostosowanych jest do wyglądu danego pomieszczenia, co nie wpływa na negatywny wygląd otoczenia. Zostaje zachowana tym samym estetyka wnętrza. Z pewnością łatwy montaż nie będzie także problemem. Wyróżniamy kilka rodzajów moskitiery: ramkowe, rolowe, zwijane, przesuwne, czy kasetowe.

Zalety

Moskitiera to obowiązkowy element w domu osób, które cenią sobie spokój oraz wygodę. Z pewnością warto rozważyć zakup tego elementu, aby móc czuć się komfortowo w swoim domu. Jakie zalety posiada to rozwiązanie?

  • Siatka uniemożliwia przedostanie się owadów, np. komarów, much, meszek, czy os. Latem możemy swobodnie otwierać okna i wietrzyć pomieszczenia.
  • Siatka ogranicza dostanie się dużej ilości pyłków z zewnątrz.
  • Moskitiera jest zazwyczaj zrobiona z wytrzymałego materiału, co pozwala nam ograniczyć użycie innych preparatów przeciw inspektom (np. lepcy, czy pułapek). Siatka jest na tyle odporna, że wolno się zużywa, dlatego pozostałe czynniki zewnętrze, np. temperatura lub deszcz nie wpływają na jej stan.
  • Moskitiera z pewnością posłuży nam na długie lata, a więc jest dobrą inwestycją, która umożliwia nam oszczędność pieniędzy.
  • Ważną zaletą moskitiery jest łatwy montaż. Najczęściej instaluje się ją za pomocą rzep, czy mocuje się siatkę do zewnętrznej strony okna. Można ją również w prosty sposób zdjąć w celu wymiany, czy oczyszczenia.

Rodzaje moskitier

Gdy już zdecydowaliśmy się na zakup moskitiery, warto zapoznać się z jej rodzajami.

  • Moskitiery ramkowe – siatka rozpięta zostaje na ramce, trzymana na uchwytach obrotowych. Całość montuje się na ościeżnicach okna, ale również na zawiasach w ramie drzwiowej.
  • Moskitiery otwarte – montowane na zawiasach do fasady budynku lub futryny drzwi. Najczęściej posiadają magnesy, które podtrzymują moskitiery w pozycji zamkniętej.
  • Moskitiery zwijane – można je zwijać oraz rozwijać, kiedy chcemy na różnej wysokości, co jest zdecydowanie ułatwieniem podczas dni, gdy nie potrzebujemy ochrony. Na podobnej zasadzie działają moskitiery plisowane.
  • Moskitiery kasetowe – mamy możliwość rolowania ich na różnym poziomie, a także poprzez swobodne sterowanie. Obudowane kasetą i prowadnicami.

Warto wiedzieć, że rodzajów moskitier jest dużo. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, gdzie zostaną umieszczone oraz na jakiej ochronie nam zależy.

źródło zdjęcia: freepik.com