dekoracje do salonu

Projektując salon i opracowując aranżację jego wnętrza często zastanawiamy się co i jak zaplanować, aby wystrój pasował do naszego charakteru, ale również komponował się z duszą całego domu. Najczęściej rozmyślamy nad kolorem ścian, rodzajem podłogi czy nad wyglądem mebli i ich rozmieszczeniem, a zapominamy o najważniejszych elementach, które tak naprawdę będą tworzyć charakter wnętrza salonu. Mowa tu o wszelkiego rodzaju dodatkach i dekoracjach, które mimo swoich niewielkich gabarytów odgrywają niesamowicie dużą rolę. Przykładowo salon może być cały w bieli, jednakże dodając żółte czy czerwone dodatki, tworzymy całkiem inną przestrzeń, już nie jasną – spokojną i zrównoważoną, ale z życiem i pazurem. To właśnie poprzez dodatki kreowany jest styl i ostateczny wygląd naszego salonu.

Elementem wystroju pokoju dziennego tworzącym niesamowicie osobisty charakter są zdjęcia rodziny i przyjaciół https://www.fotouslugi.pl/zdjecia.html. Warto zadbać, by były one umieszczone w ciekawe ramki, które umiejscowić będzie można na komodzie, regale lub powiesić na ścianie, na przykład w formie kolażu. Dodatkową opcją może być powieszenie na ścianach obrazów lub plakatów, w zależności jaki styl będzie ostatecznie miał nasz salon. Ozdobą ścian oraz ogólnego wizerunku salonu, oprócz ram bądź ramek, mogą stać się zasłony, firany lub różnego rodzaju rolety czy żaluzje. Ciężkie, ciemne, grube zasłony czy też delikatne, jasne, cienkie firany, a może metalowe lub drewniane żaluzje? Wybór należy do właścicieli wnętrza, a dzięki temu że istnieje wiele różnorodnych możliwości, decyzja będzie może i niełatwa, ale za to efekt końcowy na pewno zachwycający. Na wystrój salonu będą wpływać także umieszczone w nim rośliny, od surowych w wyglądzie kaktusów, poprzez paprocie, aż do romantycznych orchidei. Salon to także idealne miejsce na wazon z kwiatami ciętymi – różami, tulipanami, słonecznikami czy goździkami.

Interesującym i bardzo modnym ostatnio trendem jest umieszczanie we wnętrzach i korzystanie z produktów handmade. Typowym przykładem mogą być sznurkowe kosze lub poduszki robione na drutach. Takie dodatki na pewno sprawdzą się we wnętrzu, w którym chcemy stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę, są idealne dla domu z duszą. Motywy wełnianych splotów, które posiadają poduszki robione na drutach, swoim charakterem mogą nawiązywać do wnętrz domów naszych babć, dziergających czy szydełkujących przeróżne obrusy, serwetki i inne przedmioty codziennego użytku. Taki element wystroju salonu, to także idealny zabieg, by ocieplić wnętrze surowe i minimalistyczne.

Wszystkie te elementy dekoracyjne salonu warto uwydatnić stosując odpowiednie oświetlenie. Dlatego też idealnie byłoby wybrać lampy stojące, wiszące, sufitowe czy kinkiety, nie tylko biorąc pod uwagę ich zsynchronizowanie się ze stylem wnętrza salonu, ale także pod względem sposobu w jaki mogą wyróżnić interesujące elementy wystroju jego wnętrza.

Wchodząc do salonu powinniśmy czuć się swobodnie i przyjemnie, ale przede wszystkim pokój dzienny powinien nam się podobać. Dla jednych ideałem będzie minimalistyczne podejście do wystroju wnętrz, dla innych przepych dekoracji, które tworzą przytulny nastrój, a z kolei dla innych krzykliwe kolory i wzory, pobudzające do działania. Nieważne jak urządzimy wnętrze, istotne jest, by nadać mu własny styl i w unikalny sposób wyrazić w nim swoją osobowość, na przykład poprzez poduszki robione na drutach ułożone na kanapie lub fantazyjny wzór żyrandola.