Brama garażowa segmentowa – solidna ochrona samochodu

Nowoczesna brama garażowa jest wygodna w użytkowaniu i bezpieczna dla  domowników. Dodatkową zaletą bram garażowych jest termoizolacyjność wynikająca z wypełnienia segmentów izolacją z pianki poliuretanowej lub styropianu. Jest to produkt cechujący się spełnianiem najwyższych wymogów pod względem estetycznym. Czy warto kupić bramę segmentową?

Działanie bramy garażowej segmentowej

Brama garażowa ma być dodatkowym zabezpieczeniem domu lub ochroną pojazdu, jeżeli garaż nie jest częścią składową domu. Nie mniej ważna od parametrów technicznych jest estetyka wykonania bramy. Najmodniejsze kolory bram garażowych segmentowych to: szary, srebrny, brązowy i antracyt. Podstawowym składnikiem bramy garażowej segmentowej są panele połączone z uszczelnionymi zawiasami. Segmenty podczas otwierania i zamykania poruszają się po zamocowanych prowadnicach, góra – dół, bądź w prawo – lewo, w zależności od tego, czy jest to model górny, czy boczny. Prowadnice zamontowane są do ścian i sufitu garażu. Po otwarciu bramy płaszcz chowa się pod sufitem. Brama garażowa segmentowa wyposażona jest w zestaw  zabezpieczeń antywłamaniowych  ocieplona i może być  otwierana zarówno ręcznie, jak i z tzw. „pilota”.

Ceny bram garażowych segmentowych

Cennik bram garażowych segmentowych jest zależny od ich wielkości, wymiarów, materiałów, z jakich wykonane zostaną panele oraz od sposobu użytkowania. Koszt bramy otwieraniem ręcznym, o szerokości 2 375 mm i wysokości 2125 mm waha się w granicach od 1 800 do 2 800 zł. Brama o takiej samej wielkości, ale  wyposażona w napęd do obsługi z pilota kosztuje o ok. 600 zł więcej od standardowego modelu. Montaż bramy przez fachowca kosztuje około 1000 złotych. Na szczęście jego pomoc zazwyczaj nie jest konieczna, ponieważ założenie  jest stosunkowo proste przy stosowaniu się do instrukcji.

Dlaczego warto założyć bramę garażową segmentową?

Omawiany rodzaj bramy  ma wiele zalet. Doskonale chroni samochód przed włamywaczami i warunkami atmosferycznymi. Brama wykonana jest zazwyczaj z profili ze stali ocynkowanej o różnej grubości, pokrytej blachą stalową. Wykończenie może stanowić  powłoka z farby proszkowej, okleina z tworzywa sztucznego, drewno lub aluminium, co daje znakomity efekt estetyczny. Brama segmentowa garażowa ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury domu, ponieważ segmenty wypełnione są izolacją z pianki poliuretanową, bądź styropianu. Bramy oznaczane są klasami odporności na włamanie.  Jest ich 6 – im wyższa klasa, tym barma cechuje lepszymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Jeżeli w domu są zwierzęta lub małe dzieci, to warto kupić bramę z fotokomórką – emitowane przez nią wiązki podczerwieni zostaną przerwane, jeżeli podczas rozkładania lub składania pojawi się jakiś element.

Bramy garażowe segmentowe są doskonałym wyborem zarówno do budynków nowych, jak i starszych. Sprawdzają się nawet w niskich i niewielkich garażach, gdzie ważna jest oszczędność miejsca. Ze względu na termoizolacyjność mogą być montowane w budynkach energooszczędnych.