Płytki do salonu czy może panele podłogowe?

Podłogę w salonie można wykończyć za pomocą różnych materiałów. Bardzo często wybór pada na panele, ale nie brakuje też osób decydujących się na wyłożenie posadzki płytkami. Salon pełni funkcję reprezentacyjną, dlatego trzeba zadbać o wysokie walory nie tylko użytkowe, ale też estetyczne. Pokój dzienny służy do przyjmowania gości, jest miejscem spotkań rodzinnych, organizuje się w nim też imprezy. Wspaniale sprawdza się do wypoczynku, stanowi centrum rozrywki. Panele podłogowe i płytki ceramiczne to najczęściej wybierane rodzaje materiałów do wykończenia podłogi, każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i pewne minusy.

Jaka podłoga do salonu? Panele czy płytki?

Najczęściej wybieranym materiałem stosowanym do wykończenia podłogi w salonie są panele podłogowe. Za ich wyborem przemawiają wysokie walory estetyczne, pasują do praktycznie każdej aranżacji. Można liczyć na bogatą gamę kolorystyczną, unikalne usłojenie. Drewno jest materiałem ponadczasowym, uniwersalnym przyjemnym w dotyku, ocieplającym optycznie wnętrze, eleganckim, niepowtarzalnym, ekologicznym. Zaletą paneli podłogowych jest też atrakcyjna cena, można wobec tego liczyć na zaoszczędzenie na materiale wykończeniowym. W salonach klasycznych i minimalistycznych sprawdzą się idealnie. Pamiętać trzeba o tym, aby nie wybierać najtańszych paneli podłogowych, bo cena idzie w parze z jakością. Panele będą dobrym rozwiązaniem w przypadku podłóg, które nie są intensywnie eksploatowane. Większość osób poradzi sobie bez problemu z samodzielnym montażem paneli, ale w przypadku pomieszczeń niestandardowych i konieczności zastosowania podkładki lepiej będzie powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie podłogi płytkami. Trend ten widać przede wszystkim w nowoczesnych salonach połączonych z kuchnią czy jadalnią. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli podłoga będzie intensywnie eksploatowana. Godne polecenia będą płytki utrzymane w jasnej kolorystyce, większych wymiarach. W sprzedaży dostępne są nawet płytki imitujące drewno, więc mogą zastąpić panele. Na ich korzyść przemawia łatwość w utrzymaniu w czystości. Minusem będzie dyskomfort wynikający z chodzenia po zimnych płytkach, jeśli nie ma się ogrzewania podłogowego. Niezleżenie od tego, czy wybór padnie na panele czy płytki, trzeba będzie ponieść niemałe koszty, szczególnie w przypadku pomieszczenia o dużym metrażu. Warto wobec tego najpierw przejrzeć ofertę portalu Rabatio.com w poszukiwaniu promocji. Dostępne są między innymi kody rabatowe Abra Meble, czyli do sklepu internetowego, który słynie z szerokiego wyboru mebli i dekoracji. Nie brakuje też materiałów wykończeniowych, w tym różnych rodzajów płytek i paneli podłogowych. Przy tak bogatym i zróżnicowanym asortymencie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowuje do indywidualnych potrzeb i preferencji.