Najważniejsze właściwości i montaż prysznicowych zestawów podtynkowych

Nowoczesna łazienka powinna być w pełni funkcjonalna, estetyczna oraz łatwa w utrzymywaniu w czystości. Ważny jest nie tylko wybór modnych płytek, ale też najlepszego sprzętu sanitarnego, który zapewni komfort używania. Obecnie wiele osób decyduje się na zamontowanie zestawów podtynkowych pod prysznicem lub nad wanną. Jakie są główne i najważniejsze zalety takiego rozwiązania?

Zalety zestawów prysznicowych

Zestaw podtynkowy prysznicowy charakteryzuje się dużą funkcjonalnością oraz wysoką estetyką wykończenia. Jest niezwykle łatwy w czyszczeniu oraz odporny na zabrudzenia. Jest to możliwe dzięki stosowaniu specjalnej powłoki w większości modeli. Dodatkowo istnieje wiele produktów o różnym kształcie oraz kolorze, sprawia to, że można wybrać idealny zestaw, który będzie się dobrze komponował z wystrojem łazienki. To dobre rozwiązanie do nowoczesnej łazienki, ale też do klasycznego wystroju. Zestaw podtynkowy prysznicowy można też umieścić nad wanną, co sprawi, że niewielka łazienka zyska większą funkcjonalność. Elementy mogą być wykonane z różnych materiałów, może być to stal nierdzewna, chrom lub nawet mosiądz. Dużą zaletą rozwiązania jest też oszczędność miejsca oraz możliwość ukrycia poszczególnych elementów, takich jak kolanka i połączenia. Minimalistyczny design oraz specjalna powłoka, która chroni przed zanieczyszczeniami, sprawią, że domownicy mniej czasu spędzą na sprzątaniu łazienki.

Jak montuje się zestaw podtynkowy?

Montowanie podtynkowych zestawów prysznicowych nie jest skomplikowane. Specjalne boxy znacznie ułatwiają zadanie. Dostępny jest również konfigurator, który sprawi, że samodzielny montaż będzie sprawny i udany. W skład zestawu wchodzi kilka elementów, jest to zazwyczaj deszczowania, słuchawka oraz bateria. Niekiedy można jeszcze dodać specjalne dysze, które służą do relaksacyjnych i odprężających masaży. To świetne rozwiązanie do małych i do dużych łazienek. Zestaw podtynkowy prysznicowy może mieć wbudowany termostat, to doskonały gadżet, który zapewni użytkownikom bezpieczeństwo podczas brania prysznica. Funkcjonalne i solidnie wykonane pokrętło daje możliwość sterowania strumieniem wody. Można przełączać funkcję na deszczownicę oraz na słuchawkę prysznicową. Niektóre modele dostępne są w dowolnie wybranym kolorze, daje to wiele możliwości do aranżacji nowoczesnej łazienki. Zestawy podtynkowe prysznicowe można z powodzeniem montować nad wanną, są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne, z tego względu charakteryzują się większą trwałością.