Do czego służą pompy głębinowe

Każdy, kto poważnie rozważa wykonanie studni głębinowej na swojej działce, z pewnością interesował się dostępnymi na rynku urządzeniami, służącymi tłoczeniu wody na powierzchnię. W przypadku, jeśli lustro wody w studni głębinowej jest na poziomie mniejszym niż 8 metrów, konieczne należy zastosować pompę głębinową. Czym różni się ona do tradycyjnych pomp hydroforowych? Przede wszystkim budową oraz sposobem działania. Pompa hydroforowa umieszczana jest najczęściej w budynku, np. piwnicy i instalacją rurową zasysa wodę ze studni. Studnie głębinowe wymagają natomiast użycia innych urządzeń. Pompa głębinowa to pompa umieszczana w odwiercie, a tym samym uzyskuje większą sprawność i może tłoczyć wodę na znacznie większe wysokości niż pompa hydroforowa.

Czym się kierować, kiedy chcesz kupić pompę głębinową?

Do studni głębinowych w domach prywatnych i na działkach rekreacyjnych odpowiednim wyborem są pompy głębinowe dwufazowe. Znajdziesz je np. na stronie https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe. W przypadku pomp używanych w obiektach komercyjnych np. hotelach i pensjonatach ważne jest, by moc silnika była dostosowana do bieżących potrzeb obiektu i jego użytkowników. Wydajność pompy musi być odpowiednio większa, tak aby sprostała ona dużemu zapotrzebowaniu na wodę, np. wieczorem. Jeśli jedna pompa to za mało, należy ich zastosować kilka, wykonując przy tym odpowiednią ilość studni wierconych. W takim przypadku powinniśmy być zainteresowani zakupem pompy trójfazowej.

Jak dobrać pompę głębinową do swoich potrzeb?

W sklepach internetowych np. takich jak https://www.sklep-watermark.pl/ znajdziemy szeroki wybór pomp głębinowych, zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Niewątpliwą zaletą takich zakupów jest to, że pompa głębinowa kupowana online kosztuje mniej, niż ta sama pompa kupowana przez internet. Jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować przy zakupie takiej pompy, koniecznie skontaktuj się z obsługą sklepu, która powinna doradzić odpowiednie urządzenie. Pamiętaj jednak o tym, aby przy zakupie mieć na uwadze ewentualne ryzyko obniżania poziomu wód gruntowych, dlatego też pompa powinna mieć pewien zapas mocy i wydajności. Jeśli chodzi o sposób jej wykonania, najlepszym wyborem będzie pompa głębinowa wykonana ze stali nierdzewnej, wyposażona w czujnik poziomu wody zabezpieczający ją przed pracą na sucho. Koszt zakupu takiego urządzenia to średnio od 600 złotych wzwyż. Pamiętaj również że do pełnego działania potrzebne będą również przewody, którymi połączysz pompę z domową instalacją.