Zestawy baterii łazienkowych – natynkowe czy podtynkowe

Urządzenie łazienki jest szczególnie trudnym zadaniem, ponieważ musimy w tym przypadku dopasować do siebie kilka zupełnie różnych materiałów i elementów. Ceramika sanitarna, armatura łazienkowa i w końcu płytki czy inny rodzaj wykończenia ścian i podłóg, powinny być ze sobą spójne, tworząc piękną i stylową aranżację. Jaką rolę w tym wszystkim pełni armatura łazienkowa? I jaki jej rodzaj warto wybrać?

Baterie łazienkowe ich montaż a design

O tym, że armatura łazienkowa, czyli przede wszystkim baterie umywalkowe i wannowe oraz prysznicowe, pełnią nie tylko rolę praktyczną, ale także dekoracyjną, wiedzą wszyscy, którzy interesują się aranżacją przestrzeni i lubią po prostu piękne wnętrza. Poza tym łazienka należy do tych pomieszczeń, w których możemy zaszaleć i spełnić swoje najbardziej oryginalne fantazje wnętrzarskie.

I baterie łazienkowe są w tym przypadku elementem, który tak naprawdę dopina całość. Jak się ma do tego sposób montażu tego typu wyposażenia, które dzieli się na baterie natynkowe i baterie podtynkowe? Można powiedzieć, że zasadniczy. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalizmu, to baterie podtynkowe będą dla nas idealne. Nie skreślajmy jednak baterii natynkowych, ponieważ producenci armatury i w tym przypadku dają nam szerokie pole wyboru. Co prawda może nie będzie minimalistycznie, ale nowocześnie jak najbardziej.

Baterie natynkowe a podtynkowe – czym się różnią?

Warto zaznaczyć, że obecnie do najczęściej wybieranych baterii łazienkowych należą baterie podtynkowe. Za ich popularnością przemawia przede wszystkim to, że są one praktyczne w użytkowaniu. Jakby nie było, wszystkie elementy instalacyjne są ukryte pod tynkiem. Jest to zatem nie tylko bardzo estetyczne, ale również wygodne rozwiązanie, ponieważ znacząco ogranicza ono ilość elementów, które trzeba systematycznie czyścić.

Z tego też powodu w nowym budownictwie to właśnie baterie podtynkowe – a zwłaszcza zestawy baterii łazienkowych, obejmujące baterie wannowe czy prysznicowe, wybieramy najczęściej. Jeśli jednak planujemy wymianę baterii natynkowej, a nie chcemy wiązać tego z poważniejszym remontem łazienki, to również mamy do wyboru szeroki asortyment, w którym znajdziemy zarówno oryginalne baterie w stylu retro, jak i nowoczesne zestawy baterii łazienkowych natynkowych, złożone z baterii, węża, słuchawki prysznicowej i często również deszczownicy.

Praktyczne i funkcjonalne zestawy baterii łazienkowych

Wzornictwo baterii łazienkowych oraz sposób ich montażu jest ważny, jednak na tym się nie kończy. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, armatura łazienkowa także staje się nowocześniejsza, a tym samym bardziej praktyczna i funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Dlatego wybierając zarówno baterie umywalkowe, jak i zestawy baterii łazienkowych do wanny czy prysznica, warto wziąć pod uwagę także i te cechy produktu.

Do wyboru mamy szereg naprawdę innowacyjnych rozwiązań, takich jak np. baterie z termostatem, które pozwolą nam brać szybką i wygodną kąpiel bez konieczności mozolnego ustawiania odpowiedniej temperatury wody czy też baterie wyposażone w specjalne perlatory i systemy oszczędzania wody, które pozwolą nam na jej mniejsze zużycie, a tym samym zmniejszenie rachunków z tego tytułu.

Co istotne, tego typu technologie dostępne są zarówno w bateriach natynkowych, jak i podtynkowych. Także wybór konkretnego rozwiązania, to kwestia niezwykle indywidualna, gdzie wpływ na ostateczną decyzję ma nie tylko nasz gust, ale także etap wykończania łazienki czy gotowość do remontu. Najważniejsze jest to, że jeśli zdecydujemy się na markową armaturę, to niezależnie od typu baterii, każdy wybór będzie dobry.