Żaluzje drewniane są dostępne w wielu szerokościach, jednakże najpopularniejsze stanowi drewno 25 mm oraz 50 mm. Żaluzje wykonane z drewna są szczególnie cenione przez osoby, które kochają naturalne piękno oraz szukają nowoczesnych, a zarazem praktycznych rozwiązań.

Jakie wybrać żaluzje drewniane? 25 mm czy 50 mm?

Żaluzje drewniane z lamelkami o szerokości 25mm są głównie montowane w dwóch miejscach: przy szybie lub na ramie okiennej. Nigdy nie należy ich montować nad wnęką bądź we wnęce. Żaluzje drewniane 50 mm stosuje się natomiast we wnęce. Sposób takiego montażu dotyczy głównie okien otwieranych na zewnątrz, które najczęściej występują w Anglii. Szerokość ta jest także często wybierana do okien typu FIX, których po prostu się nie otwiera.

W przypadku żaluzji drewnianych 25 mm, jak i 50 mm, istotne jest wykonanie. Na stronie https://zaluzjedrewniane.net/ znajdziecie żaluzje wykonane głównie z trzech materiałów. Pierwszym z nich jest czyste drewno, gdzie lamelki są wykonane z naturalnego drewna Basswood. Basswood to egzotyczna lipa kanadyjska, o niepowtarzalnym wyglądzie. Charakteryzuje się mnogością odcieni, cudownymi przebarwieniami oraz słojami, dzięki którym żaluzje wspaniale komponują się z ramami okiennymi czy innymi elementami naszego wnętrza.

Drugim rodzajem materiału stosowanym do produkcji żaluzji drewnianych jest laminat. Lamelki, tak jak w pierwszym przypadku, są wykonane z lipy kanadyjskiej. Dzięki pokryciu każdego elementu specjalnym laminatem, żaluzje zachwycają mocnym wyeksponowaniem usłojenia oraz wyrazistym kolorem. W tym też przypadku, żaluzje są półmatowe oraz charakteryzują się wysoką trwałością i jakością.

Ostatnim materiałem, z którego są tworzone drewniane żaluzje, jest naturalny prasowany  bambus, który na końcu procesu produkcji pokrywa się bejcą. Te żaluzje mają strukturę matową.

Żaluzje drewniane znajdziesz pod tym linkiem: https://zaluzjedrewniane.net/zaluzje-drewniane-25mm.

Żaluzje drewniane 25 mm czy 50 mm – co warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup?

Jednym z najważniejszych elementów jest tak zwana drabinka – to właśnie ona odpowiada za utrzymanie lameli w pozycji poziomej. Jeśli decydujemy się na wersje żaluzji ze sznureczkiem, wówczas drabinka jest prawie niewidocznym elementem. Jeśli natomiast decydujemy się na wersje tekstylną – tasiemkową, wówczas też nic nie tracimy, gdyż żaluzje prezentują się równie uroczo i pasują do każdego wnętrza.

Żaluzje to nie tylko elementy drewniane, ale również wykończeniowe, m.in. pokrętło, maskownica oraz wiele innych.

Żaluzje drewniane – idealne do każdego wnętrza

Dzięki bogatej kolorystyce drewna, żaluzje idealnie prezentują się w nowoczesnym budownictwie, jak i klasycznych stylach. Żaluzje to nie tylko wygląd, ale również ochrona pomieszczenia przed nadmiernym ogrzaniem, o czym często zapominamy. To dzięki nim możemy zaciemnić pomieszczenie, zwłaszcza gdy nasze mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze.