Wyjątkowy relaks w domu z zieloną ścianą Plantia…

Specjaliści alarmują! Stres jest obecny w życiu każdego z nas! Wiele osób dotyka nadmiar obowiązków, nieprzyjazne relacje, czy trudne wspomnienia z przeszłości. Do tego rosnące tempo życia i wymagania społeczeństwa wobec nas sprawiają, że coraz trudniej o chwilę zapomnienia. Dobrze jest znaleźć swoją bezpieczną przystań, by odpocząć, choć na moment. Jak można stworzyć miejsce do relaksu w domu? Czy pomoże nam w tym zielona ściana Plantia?

Zacznij od sprzątania przestrzeni

Zanim do naszego mieszkania zaprosimy kolejną ozdobę, dobrze jest uporządkować miejsce, w którym mieszkamy. Dobra i funkcjonalna organizacja naszego domu sprawi, że poczujemy się bardziej zrelaksowani. O ileż jest łatwiej, gdy bez problemu znajdujemy klucze na strych, na którym rozwieszamy pranie raz w tygodniu, kiedy zawsze leży w tym samym miejscu? Uporządkowanie działa kojąco na nasz system nerwowy. Zacznij już dziś, choćbyś miał rozprawić się z jedną szufladą w kuchni!

Postaw na spójne wnętrze

Postaw na spójne wnętrze

Nasz mózg lubi także uporządkowanie w kontekście wystroju pomieszczeń. Pomyśl, czy nie przyjemnie patrzy się na profesjonalne projekty kreatorów wnętrz? Zwróć uwagę, że najczęściej skupiają się one na maksymalnie 3 kolorach. Postaraj się doprowadzić do momentu, w którym w salonie meble mają tę samą okleinę, kanapy i fotele narzutę o jednolitej barwie, a dodatki współgrają ze sobą. Zobaczysz, jak komfortowo się w nim poczujesz!

Co na to zielona ściana?

Kiedy już zejdziemy z różnorodności kolorystycznej, nadchodzi czas na dodanie trochę naturalnego animuszu. Na szczęście dla nas – roślinna stylizacja jest dla naszego mózgu oczywista niczym pianie koguta o poranku. To sprawia, że dodanie czwartego koloru – zieleni – nie zaburzy nam konstruktu o ujednoliconej przestrzeni. Wpłynie za to na bezpośrednie odwołanie do natury i jej oddziaływania na człowieka.

Jak mózg odbiera zieleń?

Jak mózg odbiera zieleń?

Kolor zielony to pełna relaksacja układu nerwowego. W otoczeniu roślin czujemy się jak w domu. Jest to zgodne z pradawnymi czasami, gdy obecność kwiatów oznaczała dostęp do wody pitnej, czy schronienia. Jest to więc głęboko zakorzenione wraz z ludzką naturą. Z czasem jednak zieleń przestała mieć drugie dno. Obecnie nasz mózg potrzebuje tylko jej wyglądu, by od razu przejść do stanu błogiej relaksacji.

Zminimalizuj hałasy z otoczenia

Cisza. To właśnie ona pozwala nam się zatrzymać. Dzięki niej odpoczywa narząd słuchu, ale i układ nerwowy, który przez cały dzień w mieście jest stymulowany odgłosami ulicy. Relaks w ciszy może nam skutecznie zepsuć muzyka, która odtwarzana jest w sąsiedztwie lub dzieci, bawiące się na pobliskim podwórku. Powstrzymanie tych dźwięków jest możliwe. Zdecyduj się na rolety zewnętrze, grube zasłony oraz… zieloną ścianę. Właśnie tak! Piękna dekoracja jest także wspaniałym panelem dźwiękochłonnym.

Znajdź przyjemny zapach

Znajdź przyjemny zapach

Dla jednych będzie to aromat świeżo upieczonych ciasteczek z czekoladą. Inni stwierdzą, że najlepiej czują się przy zapachu goździków z pomarańczą. Cokolwiek by to nie było – warto znaleźć swój zapach, który kojarzy nam się z błogimi chwilami. Zapalając ulubioną świeczkę, wpływamy wówczas na kolejny zmysł. Im więcej ich poruszymy, tym efektywniej odpoczniemy.

Zrelaksuj się z zieloną ścianą Plantia!

Zrelaksuj się z zieloną ścianą Plantia!

Co oznacza relaks z zieloną ścianą Plantia? To wygoda bezkompromisowej dekoracji, której nie potrzeba dosłownie niczego! Zieloną ścianę Plantia tworzą syntetyczne rośliny, dzięki czemu nie musisz co chwila wstawać z kanapy, by ją podlać, znosić zapachu mokrej ziemi, czy gęstego nawozu. Wystarczy umieścić ozdobę w wybranym miejscu i tylko czerpać korzyści z jej rewelacyjnego wyglądu!

Chcesz poznać wszystkie tajniki związane z posiadaniem zielonej ściany w domu? Kliknij w link poniżej:

www.plantia.pl/article/twoja-zielona-sciana-poradnik-ktory-rozwieje-wszystkie-twoje-watpliwosci-414