Wygodne krzesła obrotowe do biura i domu

Krzesło biurowe obrotowe to podstawowy element wyposażenia każdego pomieszczenia biurowego i pokoju ucznia. Jest wygodne w użytkowaniu, łączy w sobie wytrzymałość z nowoczesnym i wyjątkowym designem. Mechanizm obrotowy gwarantuje wysoki komfort i higienę pracy. Dzięki dobrze dobranemu krzesłu, użytkownik nie odczuwa bólu kręgosłupa, a 8 godzin pracy upływa na wykonywaniu obowiązków, a nie na koncentrowaniu się na bolącym kręgosłupie.

Krzesło, które nie obciąża kręgosłupa

Nieważne, ile godzin spędzamy przed komputerem, nasz kręgosłup zmuszony jest do ciężkiej pracy– jest bardzo obciążony, bo pozycja siedząca przez wiele godzin nie jest naturalna dla człowieka.  Ruch zapewnia zdrowie i zapobiega bólom kręgosłupa. Jednak wiele zawodów oraz edukacja wymagają siedzenia po kilka godzin na krześle. Dlatego tak ważne wygodne, ergonomiczne fotele biurowe. To  najważniejsze meble do gabinetu, biura, pokoju młodzieżowego, czy kącika dla gracza. Krzesło obrotowe pozwoli zachować higienę i komfort pracy, ponieważ poniekąd wymusza zajęcie odpowiedniej pozycji siedzącej i dzięki temu nie obciążamy odcinka lędźwiowego, ramion czy nóg.  Najważniejsze jest, aby oparcie dopasowywało się naturalnej krzywizny pleców. Obrotowe krzesła biurowe https://kamilameble.pl/14-krzesla-biurowe-obrotowe zmniejszają obciążenia na wszystkich odcinkach kręgosłupa, w tym w części krzyżowej i w kości ogonowej. Tym samym takie krzesło może korygować wady postawy.

Rygorystyczne normy jakości

Profesjonalne krzesła obrotowe biurowe muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy jakościowe. Użytkownik ma wtedy pewność, że krzesło spełnia swoje zadania i chroni jego kręgosłup przed niekorzystnymi zmianami i bólem. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, są stabilne, a przede wszystkim wyposażone w wyprofilowane oparcie, regulowane podłokietniki, czy zagłówek. Dzięki temu odciążą kręgosłup i sprawią, że nawet wielogodzinne siedzenie przed biurkiem nie skończy się bólem pleców czy drętwieniem kończyn.  Podczas siedzenia na krześle obrotowym nogi powinny być oparte na podłodze i zgięte pod kątem 90 stopni. Za wysokie lub za niskie krzesło obrotowe biurowe nie rozkłada odpowiednio  ciężaru wzdłuż kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem  będzie model z regulacją wysokości.  Jest to bardzo dobry wybór do biur, sekretariatów, szkół, czyli wszędzie tam, gdzie z jednego krzesła o różnych porach dnia może korzystać kilka osób różniących się wzrostem.

Siedzisko i oparcie krzesła obrotowego

Wybierając krzesło obrotowe, trzeba dopasować do wzrostu użytkownika. Model z regulacją, a nawet ze specjalnym pasem lędźwiowym fantastycznie odciąża kręgosłup. Siedzisko krzesła obrotowego biurowego powinno być miękkie i nie za głębokie . Dla dużej liczby użytkowników idealna wysokość siedziska wynosi około 40 cm.

Materiał, z którego wykonano krzesło obrotowe, powinien być  odporny na tarcia i plamy oraz przyjazny dla skóry – latem nie powinien przyklejać się do ciała. Krzesła biurowe to meble, które powinny stanowić ciekawy element wystroju wnętrza.