Wybrane modele żyrandoli w stylu klasycznym

Klasyczne żyrandole to styl i elegancja w każdym calu. Pomieszczenia nimi ozdobione zyskują nietuzinkowy charakter. W ofercie znajdują się zarówno te najprostsze, ale mające swój urok, jak również te zdecydowanie bardziej awangardowe, bogato zdobione. Ciekawsze modele, na które warto zwrócić uwagę, znajdą swoje miejsce w salonie, nadając pomieszczeniu niezwykłości i podniosłości.

Klasyka sama w sobie, to zdecydowanie model Portland produkowany przez Ardant Decor. Nawiązuje on swoją stylistyką odrobinę do modern rustic, nieco do stylu wiejskiego, a odrobinę do dworkowych wnętrz w stylu klasycznym. Co więcej, idealnie będzie komponował się z drewnianymi meblami w salonie, czy jadalni. Abażury wykonane z oranzy doskonale rozpraszają światło i oświetlają wnętrze. Jego niepodważalną zaletą jest wielkość – ma aż 70cm średnicy i przewidziane miejsca na aż sześć źródeł światła. Jego klasyczna forma oraz niezwykły, stylowy kolor sprawiają, że staje się on głównym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Bardzo wyrazisty, ale zarazem nieprzesadzony, jest pięknym uzupełnieniem wykonanej z sercem i pomysłem aranżacji.

żyrandol w stylu klasycznym

Nieco bardziej nowoczesny, ale jednak nadal zachowujący swoje podstawy w stylu klasycznym – żyrandol Terra od firmy Maytoni – to elegancka lpropozycja do głównego oświetlenia reprezentacyjnych wnętrz zaaranżowanych w stylu Modern Classic. Wyposażony aż w osiem źródeł światła doskonale sprawdzi się w przestronnym salonie lub innym pomieszczeniu, które wymaga dostarczenia dużej ilości światła. Z pewnością żyrandol Terra docenią miłośnicy nienachalnej elegancji, gdyż jest on wyjątkowo efektowny, a zarazem bardzo subtelny. W formie zdobień wykorzystano cudownie rozpraszające światło transparentne kule o różnych wielkościach oraz czarne lamówki na jasnych abażurach, które sprawiają, że nie sposób oderwać od niego wzroku. Promienie wydobywające się spod tego żyrandola, przechodzą przez materiał i stają się momentalnie cieplejsze, a ponadto przyjemniejsze i delikatniejsze dla oka.

żyrandol w stylu klasycznym

Do salonu z bardzo eleganckim, wręcz pałacowym wnętrzem pasuje doskonale żyrandol Luxembourg w stylu secesyjnym firmy Ardant Decor. Jest to propozycja dla klientów poszukujących i wymagających doskonałości. Czyste, proste linie to podstawa tego modelu, który dzięki wykorzystaniu transparentnych kryształów, fantastycznie rozpraszających światło pochodzące aż z ośmiu źródeł, jest niesamowicie efektowny. Znajdzie on swoje miejsce nie tylko w domowych pomieszczeniach. Z powodzeniem będzie zdobił również przestrzeni komercyjne, takie jak wykwintne restauracje czy pięciogwiazdkowe hotele. Każdy żyrandol Luxembourg wykonany jest z niesamowitą precyzją i pieczołowitością, a wszystkie materiały, z których jest wykonany, w tym kryształy i nikiel są najwyższej jakości. Wszystkie te detale sprawiają, że patrząc na ten żyrandol widzimy arcydzieło.

żyrandol w stylu klasycznym

Klasyka może wydawać się monotonna, lecz nic bardziej mylnego – to właśnie takie żyrandole są najpiękniejszym i przykuwającym uwagę elementem dekoracji. Często są jej centralną częścią. Pasują do tych bardziej przestronnych wnętrz w dosłownie każdym stylu. Ten rodzaj oświetlenia jest zdecydowanie ponadczasowy.

Więcej ciekawych lamp i żyrandoli znajdziesz w sklepie https://ardant.pl