meble do salonu

Remont – czy urządzanie nowego mieszkania po raz pierwszy – zawsze wiąże się z koniecznością podejmowania wielu trudnych decyzji. W dobie szerokiego dostępu do ogromnej ilości wielu różnych rozwiązań czasami trudno jest podjąć optymalny wybór. Jeśli zastanawiacie się, jak urządzić swój salon i nie wiecie, czy zdecydować się na komplet mebli systemowych, czy na własną meblową fantazję – czytajcie dalej!

Specyfika pomieszczenia

Salon to miejsce szczególne. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy całkiem sporą część naszego życia – tutaj zazwyczaj przyjmujemy gości, spożywamy posiłki czy zajmujemy się rozrywką. Z tego powodu dla wielu z nas ważne jest, by pomieszczenie to nie tylko fantastycznie się prezentowało, ale też było funkcjonalne i praktyczne. Takie połączenie bez wątpienia jest możliwe. Problem może jednak stanowić dobór odpowiednich mebli, które często decydują o komforcie przebywania w salonie.

Własny wybór mebli

Jeśli macie jakieś pojęcie o stylach, prawdopodobnie samodzielny dobór mebli nie wypadnie aż tak źle. Sytuacja jest gorsza, jeśli sami nie wiecie, co z czym pasuje, oraz co jest Wam w stanie zapewnić oczekiwaną funkcjonalność. Z tego względu rozwiązanie to polecamy wszystkim, którzy znają się na rzeczy lub tym, którzy uwielbiają niestandardowe sposoby na nadanie niepowtarzalnego charakteru wnętrzom swojego domu. Będzie to też dobry pomysł w przypadku, gdy na przykład nie zamierzacie mieć w swoim salonie telewizora (komplety mebli systemowych często są przystosowane do potrzeb standardowych użytkowników).

Meble systemowe - kolekcja Pello

 

Meble systemowe – kolekcja Pello – od Meble Wójcik

Meble systemowe

Komplety mebli systemowych to z kolei propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie proste, a jednocześnie kompletne rozwiązania. Zestawy obejmują wszystkie niezbędne meble, które powinny znaleźć się w salonie – włączając w to szafkę pod telewizor, kredens czy barek. Sporo zależy oczywiście od wybranego kompletu – niektóre sklepy oferują kilka wariantów w tej samej stylistyce. Zazwyczaj we wszystkich przypadkach otrzymuje się jednak zestaw, który pozwala w pełni cieszyć się nowym salonem. Całość jest spójna i tworzy harmonijne wnętrze.

Co więcej – nie zapominajcie, że istotą mebli systemowych jest to, że możecie je dowolnie konfigurować oraz przystosowywać ich rozmieszczenie i układ wedle własnych upodobań.

meble systemowe

Podsumowanie

Wybór pomiędzy meblami systemowymi a tymi samodzielnie dobieranymi powinien być podyktowany tym, czego właściwie oczekujecie od swojego przyszłego salonu. Jeśli zależy Wam na praktyczności i nowoczesnym wyglądzie – zdecydujcie się na pierwsze rozwiązanie, jeśli Waszym celem jest natomiast wyjątkowość wnętrza – lepszym wyborem będzie to drugie.