Świece zapachowe na jesień

Kiedy lato chyli się ku końcowi, dni stają się coraz krótsze i do drzwi puka jesień, mamy wrażenie, że czas płynie nieco wolniej i bardziej leniwie. Nim się obejrzymy, zmierzch będzie zaglądał do okien wcześniej, a słońce zacznie szybciej chować się za horyzont. W takie coraz chłodniejsze i dłuższe wieczory cudownie jest otulić się ciepłym kocem, wziąć do rąk kubek z gorącym kakao i… No właśnie, uwolnić zapachy jesienne zaklęte w świecach i podgrzewaczach.

Jaki jest jednak zapach jesieni? Dla jednych to aromat pieczonego przez babcię ciasta z dodatkiem owoców późnego lata. Dla innych intensywny zapach drzew tuż po wrześniowej ulewie, kiedy to spacerując alejkami pośród klonów i kasztanowców aż chce się zanucić piosenkę „Jesień idzie przez park”. A może jeszcze co innego? Postaramy się podpowiedzieć, jakie wybrać świece zapachowe na jesieńW linii zapachowej Jesienne Klimaty w sklepie https://www.sklep.bispol.pl/fragrance-lines/jesienne-klimaty  jest takich aromatów bardzo wiele.

Zapach jesieni z owocowego sadu

Dla wielu z nas nieodłącznym atrybutem jesieni są półki spiżarni uginające się od przetworów zrobionych z darów lata. Nie czekając na zimę, zaczynamy tam zaglądać właśnie już o tej porze roku. Odkręcając wieczko słoika z dżemem porzeczkowym uwalniamy niepowtarzalny owocowy aromat. Podobnie możemy poczuć się zapalając podgrzewacze zapachowe Dżem porzeczkowy, które pachną też innymi owocami takimi jak kwaśne jabłko, maliny, czerwone jagody czy śliwki.

Jesienią, szczególnie tą wczesną i złotą chętnie spędzamy popołudnia z rodziną i przyjaciółmi przy rozpalonym grillu. Z takimi właśnie chwilami mogą nam się kojarzyć świece zapachowe na jesień Grillowana brzoskwinia. Zapalając za to świecę Liść laurowy jeżyna poczujemy się jak w owocowym sadzie.

Grzane wino i szarlotka…

W nie najcieplejsze już wieczory chętnie rozgrzewamy się wszelkiego rodzaju grzańcami „z czereśni, wiśni, resztek lata, choć jesień się zaczyna…” jak to mówią słowa jednej z piosenek. Aby poczuć ten klimat wrześniowych czy październikowych popołudni, można wybrać podgrzewacze zapachowe Grzane Wino. Kiedy je zapalimy, poczujemy woń likieru jabłkowego, imbiru, róży czy wanilii.

Aromat świeżo upieczonej szarlotki z jabłek dojrzewających we wrześniowym słońcu to także uwielbiany przez wielu zapach jesieni. Jeśli chcemy, by unosił się on w naszym domu, a nie mamy w planach pieczenia ciasta, możemy wybrać podgrzewacze zapachowe Jabłko cynamon. Dla miłośników innych wypieków mamy natomiast trójkolorową świecę zapachową Ciasteczko waniliowe. Jej zapach jest bardzo apetyczny i wprawiający w błogi nastrój. A przecież zapachy jesienne takie właśnie powinny być.

Wyczarujmy jesienny klimat

Jeśli chcemy wprowadzić do naszego domu jesienne klimaty, możemy to zrobić, stawiając na stoliku lub półce świece zapachowe na jesień w szkle z graficznym wzorem nawiązującym do tej pory roku. Połączenie zapachów jesiennych takich jak woń imbiru, wanilii, likieru jabłkowego czy toffi ze współgrającym z nimi motywem dekoracyjnym sprawi, że dzięki świecy zapachowej Złota Jesień ta pora roku rozgości się u nas na dobre. Inną świecą w szkle z jesiennym wzorem graficznym jest ta o nazwie Powitanie Jesieni, pachnąca m.in. wanilią, żywicą i heliotropem.

Jak widać jest wiele zapachów jesiennych, które zaprosimy do naszego domu zapalając świece. A później wystarczy już tylko otworzyć wciągającą książkę lub włączyć ulubiony serial i możemy cieszyć się wieczornym relaksem, który jesienią jest nam tak bardzo potrzebny.