Stwórz mieszkanie w stylu nowojorskiego loftu – poznaj 5 sprawdzonych rad!

Czy są wnętrza, które charakteryzuje wyjątkowa dbałość o szczegóły, jeśli chodzi o dopasowanie poszczególnych elementów, niekoniecznie na zasadzie monochromatyzmu, ale również modnego kontrastu? Tak, to mieszkania w stylu nowojorskiego loftu. Jak je stworzyć? Poznaj 5 sprawdzonych rad!

Po pierwsze: postaw na otwartą przestrzeń

Na pewno w nowojorskim lofcie nie brakuje przestronności. Są w nim duże przeszklenia, które wprowadzają do wnętrza więcej światła. Oczywiście w mieszkaniu, które nie jest usytuowane w przeszklonym wieżowcu trudno uzyskać taki efekt, ale można postawić na lustrzane dodatki, jeśli chodzi o blaty mebli, a także proste, dekoracyjne lustra na ścianach, które będą dodawać wrażenie głębi. Na pewno nie ma tu miejsca na ścianki działowe, mogą być ewentualnie półścianki wykonane np. z paneli przemysłowych albo szkła. Niemniej jednak dominuje otwarta przestrzeń, która w żadnym razie nie jest przeładowana.

Po drugie: zadbaj o wykończenie, które współgrać będzie z aranżacją

Na pewno ściany nie mogą przytłaczać wnętrza. Dlatego obok tych w klasycznej bieli, można postawić na wykończenie w cegle, czy też płytki kamienne. Świetnie może sprawdzić się łupek kwarcowy, który doskonale skomponuje się z cegłą z rozbiórki, a także drewnianymi panelami na podłodze. Choć w nowojorskim lofcie zamiast drewnianych paneli lepiej sprawdzi się posadzka z żywicy epoksydowej. Można wszak uzyskać jednolity matowy lub błyszczący efekt, który idealnie podkreśla minimalizm wnętrza. Wiele płytek kamiennych znajdziesz w ofercie klink.pl. Dzięki temu stworzysz aranżację w stylu nowojorskiego loftu, o jakiej zawsze marzyłeś. Materiały najwyższej jakości są już poddane impregnacji, co nie oznacza, że nie należy ich okresowo zabezpieczać przed wilgocią, co będzie potrzebne zwłaszcza w strefie kuchennej. Jedyną wydzieloną strefą w mieszkaniu w stylu nowojorskiego loftu będzie łazienka. I w niej sprawdzi się dobrze zaimpregnowany kamień, choć bardziej rekomendowane są płytki gresowe, które mają najmniejszą nasiąkliwość, a dodatkowo mogą imitować idealnie powierzchnię granitu, marmuru i innych kamieni.

Po trzecie: wybierz wyjątkowe meble wypoczynkowe z funkcją spania i relaksu do strefy salonu i sypialni

Tuż obok kuchni albo strefy jadalni będzie się znajdowała strefa salonu i sypialni. W niej nie może zabraknąć modnych i wygodnych mebli wypoczynkowych. Najlepiej postawić na te pokryte skórzaną tapicerką. Są niezwykle eleganckie i pasują do loftowych wnętrz. Mogą być pikowane albo gładkie, ale ważne, by zapewniały maksimum komfortu. Zarówno sofa, jak i narożnik powinny być wyposażone w dodatkowe regulowane zagłówki, a także funkcję relaks, czyli wysuwane podnóżki. Te udogodnienia nie przeszkadzają, by meble wypoczynkowe dodatkowo pełniły funkcję łóżka. Wszak mogą być wyposażone w wysokoelastyczne wypełnienie, a także odpowiednią dla dwóch osób powierzchnię spania oraz sprawny mechanizm rozkładania, z wysuwaniem części materaca spod oparcia albo klasycznym mechanizmem typu wózek. Wśród mebli wypoczynkowych mogą znaleźć się także fotele. One również powinny posiadać dodatkowe udogodnienia, a z sofą lub narożnikiem stworzyć wydzieloną strefę, która świetnie prezentuje się na tle przestronnego mieszkania.

Po czwarte: zadbaj o nowoczesną zabudowę kuchenną z wyspą

Na pewno w mieszkaniu typu loft mebli jest niewiele, właściwie tylko to, co niezbędne. Dlatego również zabudowa kuchenna ograniczona jest do minimum. Można postawić na układ w literę L albo szafki na jednej ścianie sięgające aż po sufit. W każdym przypadku najlepiej sprawdzą się matowe fronty, np. w kolorze szarości, bez dodatkowych uchwytów, z systemem otwierania push to open. Wśród zabudowy kuchennej powinno znaleźć się miejsce na znajdującą się naprzeciw szafek wyspę, która jest tutaj elementem łączącym z dalszą częścią mieszkania. Do niej świetnie sprawdzą się wysokie, tapicerowane skórą hokery, które współgrać będą z kompletem wypoczynkowym. Oczywiście, jeśli jesteś eko, a dodatkowo wege, wybierz tapicerki tekstylne imitujące skórę albo inne o gładkim wykończeniu.

Po piąte: wybierz meblościanki modułowe, o prostej, nowoczesnej formie

Ostatnim akordem będzie modułowa meblościanka. Możesz skomponować ze sobą komodę i szafkę RTV w kontrastujących barwach, np. klasycznej czerni i bieli albo też postawić na fornirowane wykończenie. Meblościanki mogą być dodatkowo przeszklone, co doda aranżacji przestronności. We wnętrzu możesz także wykorzystać wyjątkowy kominek wolnostojący.

Niewątpliwie aranżacja mieszkania w stylu nowojorskiego loftu to świetna zabawa. Możesz bawić się zarówno fakturami, jak i materiałami i tworzyć unikalne połączenia, które świetnie prezentują się na otwartej przestrzeni, jak choćby płytki kamienne czy forniry na ścianach.