Ponadczasowe drewniane podłogi i drzwi

Drewniana podłoga  jest zawsze w modzie.  To synonim elegancji i dobrego gustu. Jej zaletą jest to, że służy przez wiele lat i nie traci na swojej urodzie. Drewniane podłogi były w domach  od wieków. Drewno było powszechnie dostępnym surowcem.  Inne materiały na podłogę nie wytrzymywały próby czasu i po latach użytkowania podłoga nie wyglądała najlepiej. Drewno jest dosyć drogie. Na rynku są różne produkty z materiałów, które mają wyglądem przypominać drewno i sprawić, że podłoga wygląda na drewnianą. Imitacja nie może zastąpić oryginału.

Imitacje wyrobów drewnianych

Producenci wyrobów drewnopodobnych mają w ofercie wiele produktów, które łudząco przypominają naturalny surowiec. Meble, panele, gumolity, a nawet kafelki ze wzorami przekroju drewna zalewają rynek. Jednak wyroby drewnopodobne nigdy nie będą miały cech drewna. W momencie zakupu są trochę tańsze, ale znacznie szybciej niszczą się i tracą swoją urodę, a więc trzeba je wymieniać częściej niż podłogę z drewna.

Plusy naturalnej podłogi

Zalet naturalnej, drewnianej podłogi jest mnóstwo. Jest to produkt ekologiczny (drewno pochodzi z kontrolowanych źródeł), nie zawiera  chemii, która jest obecna w materiałach wykończeniowych. Podłogi drewniane znakomicie reaguje na wilgoć. Poza tym można ją wielokrotnie poddawać renowacji i za każdym razem uzyskiwać korzystną zmianę w wyglądzie. Nawet bez zabiegów naprawczych, drewniana podłoga ma swój niewątpliwy urok i tylko zyskuje na urodzie z biegiem lat. Upływający czas nadaje naturalnemu drewnu szlachetności. Drewniana podłoga ma korzystny wpływ ma klimat w pomieszczeniach – dodaje ciepła i uroku oraz świetnie pasuje do wszystkich stylów urządzania wnętrz.  Bez względu na to, w jakim stylu aranżujemy pomieszczenie, drewniana podłoga zawsze będzie pasującym elementem. Jej cechą jest uniwersalność i ponadczasowość. Moda na drewnianą podłogę nigdy nie przeminie. Mogą zmienić się preferowane gatunki drzewa, ale podłoga z drewna zawsze będzie synonimem dobrego gustu.

Bezpieczeństwo i efektowny wygląd

Przy wyborze drzwi zwraca się uwagę na ich wygląd, masywność i dobry zamek. Drzwi drewniane pod względem popularności nie mają konkurencji na rynku. Jednak trzeba uważać, bo zdarza się, że drzwi nie są do końca wykonane z drewna, z którego zgodnie z opisem, miały być wyprodukowane. W takich przypadkach są jedynie obłogowane dębem, a w środku znajduje się klejona sosna. Wysokiej jakości drzwi drewniane są w całości wykonane z jednego rodzaju  drewna. Warto kupować drzwi drewniane od producenta, ponieważ jest możliwość wykonania ich na konkretny wymiar i zamontowania przez profesjonalną ekipę. Drzwi drewniane są eleganckie, solidne i odporne na wszelkie uszkodzenia. Ich jakość kontrolowana jest na każdym etapie produkcji.

Drewniana podłoga i drzwi znakomicie wyglądają zarówno w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym lub nawiązującym do egzotyki. Produkty drewniane mogą być użytkowane przez dziesiątki lat.