Polski wkład kominkowy do Twojego domu

Wybór wkładu kominkowego jest inwestycją na długie lata. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania polskiej firmy Unico, będące gwarancją bezawaryjnej i trwałej eksploatacji kominka we własnym domu.

Decydując się na budowę kominka, niezbędne jest dobranie odpowiedniego wkładu kominkowego. Pełni on funkcje grzewcze, umożliwiając bezpieczne spalanie drewna we wnętrzu domu. Dodatkowo jest on także estetyczną ozdobą pomieszczenia. Szukając wysokiej jakości wytrzymałego wkładu kominkowego, dobrze wziąć pod uwagę modele firmy Unico. W sprzedaży dostępne są wersje z płaszczem wodnym, oraz z dystrybucją ciepłego powietrza. Wybierając konkretny wkład, należy skupić się zwłaszcza na jego mocy, sprawności, wymiarach, oraz dopasowaniu stylistyki do posiadanych wnętrz. 

Polskie wkłady kominkowe Unico

Jeżeli szukają Państwo trwałych i estetycznie wykonanych wkładów kominkowych, dobrej jakości produkty można znaleźć w ofercie firmy Unico. Wszystkie ich części są wyprodukowane w Polsce, oraz ręcznie wykańczane zgodnie z najwyższymi standardami. Jako jedyna firma w naszym kraju, Unico umożliwia wybór elementów, takich jak klamki, szyby czy ramki. Pozwala to na doskonałe dopasowanie produktu do wymagań i upodobań inwestora. Blisko 30 lat doświadczenia wpłynęło na stworzenie pierwszorzędnych wkładów kominkowych, zgodnych z ekologicznymi normami w zakresie emisji zanieczyszczeń. 

Wkłady wodne

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym mogą być połączone z istniejącą instalacją centralnego ogrzewania, pozwalając na podgrzewanie wody, docierającej do grzejników. Tego typu kominek umożliwia skuteczne ogrzewanie całego domu. Co prawda będzie on droższy niż wkład powietrzny, ale zarazem rekompensuje swoją cenę wysoką wydajnością i parametrami użytkowymi. Model z płaszczem wodnym będzie szczególnie opłacalny w momencie, gdy planujemy systematycznie ogrzewać dom kominkiem. Firma Unico oferuje wersje wkładu kominkowego Nemo. Jego różne wymiary i styl wykończenia pozwalają łatwo dobrać model, najlepiej dopasowany do potrzeb inwestora.

Wkłady powietrzne

Kominki z wkładem konwekcyjnym umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń poprzez ciepło promieniujące z obudowy, oraz ogrzane powietrze, rozprowadzane specjalnymi kanałami po budynku. Wkłady powietrzne nie wymagają skomplikowanej budowy i instalacji, przez co są tańsze niż ich wodne odpowiedniki. Doskonale nadają się do sporadycznego ogrzewania domu, pełniąc zarazem ozdobną funkcję w wybranym pomieszczeniu. Wśród modeli konwekcyjnych firmy Unico, inwestorzy mogą wybierać pomiędzy różnorodnymi wersjami serii Dragon.