Pokój dziecka urządzony z głową chmurach. Poznaj nowy trend!

Pastelowe kolory są wprost stworzone do pokoju dziecięcego! Jak sprawić, by pokój Twojego malucha był uroczym, bezpiecznym i niezwykle przytulnym miejscem? Oto wyjątkowe akcesoria, które pomogą Ci przeobrazić pokoik dziecka w iście niebiańskie królestwo!

Spraw, by pokój stał się prawdziwym królestwem Twojego dziecka – ukochanym miejscem zabawy, nauki i odpoczynku, w którym dziecko poczuje się naprawdę bezpiecznie. O przytulną atmosferę i beztroską zabawę pomogą Ci zadbać odpowiednie akcesoria. Pozwól, by Twoje dziecko zakochało się w miękkich poduszeczkach-chmurkach oraz stworzyło sobie „bazę” w materiałowym namiocie do zabawy, który możesz ustawić nad łóżkiem lub w kącie pokoju. Proste i pomysłowe akcesoria pomogą Ci spełnić marzenia Twojego dziecka o własnym królestwie zabawy!

Pastele: dla chłopca i dziewczynki

Pokój dziecięcy, a nawet pokój młodzieżowy doskonale prezentuje się w pastelowych kolorach. Nie muszą to być „klasyczne” róże dla dziewczynki i błękity dla chłopca. Pastelowy pokój łączy w sobie także odcienie bieli, szarości, beżu, a nawet mięty, cytryny czy modnych odcieni liliowych. 

Pastelowe kolory są zresztą nie tylko estetyczne, ale i uniwersalne – łatwo łączyć je ze sobą, a także ożywić mocniejszym akcentem kolorystycznym. W dominującej tonacji błękitu i szarości takim akcentem może być np. słoneczna żółć. Do szarości lub granatu natomiast świetnie pasuje energetyczna czerwień.

Miękkie chmurki: pokój pełen sensualnych bodźców

Pastelowy wystrój pokoju warto połączyć z miękkimi dekoracjami, które dostarczają dziecku bodźców sensualnych (niezbędnych w rozwoju małego dziecka i przedszkolaka) oraz stanowią zachętę do zabawy. Postaw na uroczy motyw przewodni, jakim są miękkie chmurki! Motyw ten gości przede wszystkim na uroczych poduszeczkach – idealnych zarówno do snu, jak i zabawy. Dekoracyjne poduszeczki-chmurki doskonale komponują się z pościelą ozdobioną tym samym motywem. Ta uniwersalna propozycja przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Stylowo i funkcjonalnie: półki-chmurki

Motyw chmurki – wbrew pozorom – jest niezwykle łatwy do adaptacji. Pojawia się nie tylko na dekoracjach i tekstyliach do pokoju dziecięcego, ale także na przedmiotach użytkowych. Urocze półki chmurki stworzą stylową kompozycję na ścianie. Możesz umieścić na nich książeczki, ulubione zabawki dziecka, a także inne ozdoby. Sprawdzą się także w formie podręcznej półki do powieszenia nad łóżkiem. 

Rada: projektując pokój z motywem przewodnim chmurki możesz uzupełnić wystrój o inne „niebiańskie” lub „kosmiczne” motywy – dzieciom z pewnością spodobają się gwiazdki, księżyce czy kosmiczne rakiety, w zależności od ich zainteresowań. Takie motywy mogą pojawić się na poduszkach i tekstyliach, ale również w formie obrazka, plakatu czy dużej naklejki ściennej.

Namiot „tipi” – marzenie każdego malucha

Jeśli mowa o „miękkich” zabawkach, spełnieniem marzeń każdego kilkulatka z pewnością będzie namiot w stylu indiańskiego tipi, wykonany z tkaniny.

Chłopcom i dziewczynkom spodoba się namiot – „baza”, idealny do zabawy w Indian lub harcerzy i harcerki. Miękki namiot możesz ustawić w kącie pokoju (a także zwinąć w razie potrzeby). Z pewnością stanie się ulubionym miejscem zabaw Twojego dziecka.

Rada: Namiot dziecięcy z tkaniny możesz dodatkowo ozdobić za pomocą kolorowej girlandy lub świetlistych kul, cotton ballsów. To również praktyczny „schowek” na poduszki i pluszowe zabawki, które mogą „zamieszkiwać” w namiocie w czasie, gdy nie są używane przez dziecko.

Pastele w pokoju małego ucznia

Pastelowe motywy doskonale sprawdzą się nie tylko w pokoju malucha, ale również dziecka w wieku szkolnym. Tym bardziej, że zdobią one również przydatne gadżety na biurko – np. lampki do nauki czy pudełka do przechowywania drobiazgów. Raz urządzony pokój w pastelowych kolorach nie wymaga dużych modyfikacji w momencie, gdy dziecko idzie do szkoły.