Odśnieżarki spalinowe

Jeżeli jesteśmy posiadaczami sporej posesji lub domu z ogrodem, to odśnieżanie zwykłą łopatą może być dla nas sporym wysiłkiem. W przypadku kiedy stajemy przed perspektywą wykonywania tej czynności kilkukrotnie w czasie jednego zimowego miesiąca, ratunkiem dla nas będą odśnieżarki spalinowe.

Na rynku znajdziemy bez trudu odśnieżarki elektryczne oraz właśnie spalinowe. Podstawową różnicą między nimi jest moc. Odśnieżarki spalinowe są urządzeniami, które posiadają większą moc niż odśnieżarki elektryczne oraz są znacznie większe. Dzięki tym cechom sprawdzą się one idealnie podczas odśnieżania większych posesji. Same „spalinówki” dzielą się na jednostopniowe, które są zasilane silnikami dwusuwowymi oraz dwustopniowe, które zasila się silnikiem czterosuwowym. Oczywiście także w tym przypadku różnicą jest moc urządzenia. Te pierwsze są przeznaczone do odśnieżania niewielkich powierzchni, które nie są mocno zaśnieżone. Te drugie posiadają one większą moc, dlatego możemy używać ich do dużych działek czy do chodników.

Wykorzystanie silnika pozwala nam na prowadzenie prac nawet w dalekiej odległości od domu. Ich zaletą jest też duża szerokość robocza, dzięki której szybciej przebiegają wszelkie prace porządkowe. Ostatecznie są one szybsze niż odśnieżarki elektryczne i lepiej odśnieżą daną powierzchnię, nawet jeśli występują tam wyjątkowo obfite opady śniegu. Musimy bowiem mieć świadomość, że szczególnie wydajne modele o dużej mocy i wysokości roboczej mogą odśnieżać nawet zaspy sięgające kilkudziesięciu centymetrów.

Kolejnym argumentem, który każe przychylniejszym okiem spojrzeć na odśnieżarki spalinowe, jest to, że ich wybór jest po prostu znacznie bogatszy, niż ma się to w przypadku elektrycznych wersji tego urządzenia. Na rynku znajdziemy na przykład odśnieżarki, które wyposażone są w dodatkowy wirnik odpowiadający za kierowanie śniegu do wyrzutnika, a także za jego odpowiednie rozdrabnianie. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać lepiej odśnieżarkę do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy też zdecydować czy lepiej będzie nam się pracowało z odśnieżarką z napędem kołowym, czy też taką wyposażoną w napęd gąsienicowy. Napęd gąsienicowy umożliwią wykorzystanie urządzenia nawet na nierównym terenie, ale oceniany jest jako nieco mniej ekonomiczny, gdyż zużycie paliwa jest tutaj dużo wyższe. Z kolei modele kołowe na zasadzie antagonizmu są dużo korzystniejsze pod kątem nakładów finansowych i pozwalają na znacznie łatwiejsze wykonanie prac, zwłaszcza na powierzchniach, gdzie śnieg nie występuje tak obficie. Modele kołowe znacznie ułatwiają pracę, pozwalają poruszać urządzeniem łatwo i bez niepotrzebnego wysiłku.

Same odśnieżarki spalinowe mają też różne rozmiary i gabaryty. Te najmniejsze są dużo łatwiejsze w manewrowaniu. I jeśli jesteśmy posiadaczami małego tarasu czy kawałka chodnika, to ich zakup jest najbardziej wskazany. Istotny jest tutaj taki czynnik jak szerokość pracy. Im jest on wyższy, tym więcej śniegu zgarniemy za jednym przejazdem, co może oznaczać, że odśnieżanie będzie trwać dosłownie kilka lub kilkanaście minut.

Sprawdź również: https://mtdsklep.pl/odsniezarki-spalinowe.html