Odbiór mieszkania Zawsze w towarzystwie fachowca!

W dzisiejszych czasach posiadanie własnych czterech kątów to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Z tego też względu musimy bardzo przyglądać się temu, co otrzymujemy – i temu w co zainwestowaliśmy. Nie wszyscy mamy szczegółową wiedzę na temat budownictwa, toteż nie zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić, czy gotowy lokal będzie spełniał wszystkie założenia.

Z mieszkaniami jest zresztą tak, że dopóki nie zobaczymy ich w pełnej krasie, to nie będziemy w stanie powiedzieć, czy faktycznie wyglądają tak, jak je sobie wyobrażaliśmy. Jednak klienta da się oszukać za pomocą sprytnych sztuczek. Nie można tego zrobić z fachowcem, dlatego kiedy wybieramy się na odbiór techniczny mieszkania, koniecznie skontaktujmy się ze specjalistą. Dajmy mu także do przeczytania umowę deweloperską i zaprośmy na wspólne oglądanie mieszkania.

Dlaczego odbiór techniczny jest taki ważny?

Odbioru technicznego nie można mylić z odbiorem kluczy. Ten drugi ma miejsce wtedy, kiedy ten pierwszy wypadnie zgodnie z oczekiwaniami. W zasadzie przy odbiorze technicznym mieszkanie nie należy jeszcze nawet do nas. Ustalamy jednakże warunki oddania kluczy

i przeniesienia na nas własności, co sprawia, że deweloper nie będzie miał już wstępu w nasze cztery kąty. Co za tym idzie, nie będziemy mogli już rościć żądań.

Kontakt ze specjalistą to pierwsze, na co powinniśmy się przygotować, jeżeli w grę wchodzi odbiór mieszkania. Łódź jest miastem, w którym znajdziemy wiele firm deweloperskich – a co za tym idzie, konkurencja na rynku jest duża. Nie oznacza to jednak, że nie trafimy na ekipy budowlane, które przez niedbalstwo mogą pominąć parę ważnych elementów w wykończeniu naszego mieszkania.

Dlaczego warto wynająć specjalistę?

Nie wszyscy znamy się na budownictwie i nikt nawet nie oczekuje, że będziemy taką wiedzę posiadać. Jednak przy odbiorze mieszkania bardzo by się ona przydała – i z tego właśnie względu powinniśmy choćby skontaktować się z fachowcem, kiedy wybieramy się sprawdzić, jak będą wyglądały nasze cztery kąty. Jeżeli chcemy odebrać mieszkanie w Poznaniu, możemy zgłosić się na przykład do tej firmy: https://xn--odbir-3ta.pl/odbiory-mieszkan-poznan. Wynajęcie fachowca pozwoli nam uniknąć późniejszych remontów oraz poprawek, które zresztą potrafią być bardzo kosztowne.

Podsumowując: zawsze warto skonsultować się z osobą, która zna się na rzeczy. W dzisiejszych czasach mamy już tę wygodę, że zawsze znajdziemy kogoś, kto zweryfikuje dla nas postanowienia umowy. Kiedy wydajemy spore pieniądze na zakup mieszkania, to zadbajmy również o to, żeby nie ponosić dodatkowych i niepotrzebnych kosztów.