Nowoczesne meblościanki

Nowoczesne meblościanki od swoich pierwotnych form przejęły przede wszystkim funkcjonalny charakter oraz dużą pojemność przechowywania. Niegdyś meblościanki zajmowały zazwyczaj całe powierzchnie ścian w pokojach dziennych, były ciężkie, masywne i niemożliwe do łatwego przestawiania.

Cechowały się ponadto wyjątkową funkcjonalnością, gdyż pozwalały na przechowywanie wszelkiego rodzaju przedmiotów, a także posiadały wnęki na sprzęt RTV. Nowoczesne meblościanki mają zazwyczaj budowę modułową, dzięki czemu prezentują się lżej i efektowniej. Natomiast duża pojemność przechowywania została zachowana, dzięki czemu są bardzo praktyczne.

Jakie są zatem zalety nowoczesnych meblościanek?

Nowoczesna meblościanka jest meblem, który idealnie sprawdzi się w każdym typie wnętrza. Będzie stanowiła funkcjonalne i zarazem estetyczne dopełnienie aranżacji salonów, pokojów gościnnych, czy młodzieżowych. Nowoczesne meblościanki są wyposażone w wiele przydatnych funkcji, takich jak oświetlenie półek, części ekspozycyjne, miejsce na sprzęty RTV oraz okablowanie, szuflady z pełnym wysuwem i cichym domykiem, a także liczne schowki, które pomieszczą naprawdę wiele rzeczy.

Rozmieszczenie poszczególnych szafek jest tak dopracowane, by dostęp do przechowywanych drobiazgów był wyjątkowo wygodny, a utrzymanie porządku intuicyjne.

  • kompaktowa budowa,
  • idealna zarówno do małych, jak i dużych wnętrz,
  • uniwersalny charakter,
  • modne wykończenia,
  • funkcjonalne rozwiązania w zakresie budowy konstrukcji,
  • lekka wizualnie forma przy zachowaniu dużej pojemności przechowywania.

Cechy nowoczesnych meblościanek

Obecnie nowoczesne meblościanki nie zajmują aż tak dużej części ściany, dzięki czemu nie przytłaczają aranżacji wnętrza. Konstrukcja nowoczesnej meblościanki wygląda lżej, ponieważ nie wszystkie części są aż tak wysokie i zabudowane. Zyskujemy natomiast sporo miejsca na przechowywanie, mimo że obecność mebla nie sprawia, że wnętrze traci na swojej przestronności. Niektóre nowoczesne meblościanki zazwyczaj posiadają także części przeszklone lub witrynę z podświetleniem. Takie rozwiązanie pozwala na efektowne wyeksponowanie przechowywanych rzeczy oraz rozświetlenie wnętrza.

Na zdjęciu widnieje Nowoczesna meblościanka Celeste I dostępna w sklepie: https://www.meble-bogart.pl/nowoczesna-mebloscianka-celeste-i–p-23467-48-40.48.html