Nowoczesna kuchenka - dlaczego warto postawić na płytę gazową bez płomieni

W nowoczesnych gospodarstwach domowych coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych kuchenek gazowych. Palniki, na których szaleją płomienie, stają się nie tylko mało praktyczne, ale też zdecydowanie niemodne. Ponadto są mało ekonomiczne i powodują spore utraty ciepła. Jeśli nie chcesz rezygnować z podgrzewania potraw gazem, postaw na nowoczesne płyty gazowe. Ten produkt jest kolejnym krokiem w stronę nowoczesnej kuchni. Dlaczego warto postawić na ten produkt i jak działa płyta gazowa bez płomieni? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?

Wbrew pozorom i ogólnej opinii, działanie płyty gazowej bez płomieni jest bardzo zbliżone do tradycyjnych palników gazowych. Już sam fakt, że płyta zasilana jest gazem, a nie prądem sprawia, że bliżej jej do tradycyjnych kuchenek, niż płyty indukcyjnej. Największa różnica polega na tym, że płomienie znajdują się pod ceramiczną płytą. Dzięki temu nie ma problemu otwartego ognia w mieszkaniu. Jest to sposób bardzo bezpieczny i funkcjonalny. Płyta jest bardzo łatwa do czyszczenia. Bez obaw możesz czyścić ją na mokro, kiedy palniki już ostygną. Ponadto żaden brud nie dostanie się w zakamarki, ruszty palników, czy inne ciężkie do czyszczenia miejsca. Cała technologia schowana jest pod trwałą płytą.

To nowoczesne rozwiązanie generuje także wymierne oszczędności. Chcesz wiedzieć jak działa płyta gazowa bez płomieni, że może zużyć nawet o połowę mniej gazu, niż tradycyjne kuchenki? Wszystko dzięki nowoczesnym palnikom, które spalają gaz katalitycznie w temperaturze około osiemiuset stopni Celsjusza. Dzięki temu nie tylko dopala się cały gaz, ale także nie powstają osady z tłuszczu na meblach i sprzęcie AGD. Ponadto palniki działają cyklicznie. Pobierają gaz tylko wtedy, kiedy powierzchnia płyty jest zbyt zimna. Nagrzewają ją wówczas do odpowiedniej temperatury i dbają tylko o utrzymanie właściwego poziomu ciepła. Ten sposób działania palników wpływa także na mniejszy poziom emisji dwutlenku węgla. Według przeprowadzonych badań, wymieniając tradycyjną kuchenkę gazową na tę bez płomieni, ograniczysz produkcję dwutlenku węgla nawet dziesięciokrotnie. Tym samym zapewnisz zdrowsze powietrze do oddychania dla siebie i całej twojej rodziny.

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Oszczędność zużycia gazu, dochodząca nawet do 50% to nie jedyny argument za stosowaniem tego urządzenia. Zalety płyty gazowej bez płomieni to także nowoczesny wygląd, przypominający płytę indukcyjną. Dzięki temu możesz z powodzeniem stosować ją w modnych aranżacjach kuchennych. Może być także stosowana jako płyta gazowa do zabudowy. Wówczas bez problemu wkomponujesz ją w zabudowę meblową swojej wymarzonej kuchni.

Poza atrakcyjnym wyglądem i sporymi oszczędnościami powinieneś zwrócić uwagę także na inne funkcje płyty gazowej bez płomieni. Do najciekawszych należy intuicyjne sterowanie, które odbywa się za pomocą dotyku. Czubkiem palca możesz nie tylko włączyć odpowiedni palnik, ale również ustalić moc grzania. Wszystkie ikony i symbole są przejrzyste oraz czytelne, a obsługa staje się dziecinnie prosta. No właśnie. Jeśli obawiasz się, że małe dzieci przypadkowo uruchomią płytę gazową, możesz już być spokojny. Producent przygotował się także na taką ewentualność, stosując w urządzeniu specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają włączenie urządzenia przez dzieci. Dodatkowo w płycie wprowadzono zabezpieczenie przed wykipieniem gotowanego płynu. W razie wykrycia nieprawidłowości, panik sam się wyłącza, a sygnał dźwiękowy poinformuje Cię o zaistniałej sytuacji.