Mieszkanie na wysokości


Niewątpliwie jednym z ważniejszych trendów w urządzaniu zarówno mieszkań, jak i domów jest otwarcie przestrzeni oraz jej multifunkcjonalność. Najmocniej widać to w połączeniu pokoju dziennego z kuchnią i jadalnią. W ten sposób możemy po pierwsze optycznie powiększyć przestrzeń, a po drugie nadać jej wyjątkowego charakteru. Salon staje się miejscem wspólnego spędzania czasu przy odpoczynku, gotowaniu czy też jedzeniu oraz na rozrywce na przykład przy różnego rodzaju grach – czy to tradycyjnych czy też multimedialnych. Z założenia więc w ciągu dnia panuje gwar rozmów, a okazja do wspólnego spędzania czasu, a nie zamykania się we własnych wnętrzach, jest niezwykle ważna. Poza tym w wielu domach lub mieszkaniach, które są dość wysokie, można pozwolić sobie na przykład na zamontowanie antresoli. To nie tylko stylowe i modne rozwiązanie, ale przede wszystkim dzięki temu uzyskujemy dodatkową przestrzeń – do relaksu, spania, pracy, a nawet przechowywania.

Industrialne czy vintage

Antresole to rewelacyjny pomysł na urozmaicenie aranżacji wnętrza. Sprawdzają się zarówno wtedy, gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca, jak i gdy chcemy zmienić stylistykę przestrzeni. Najczęściej tego typu dodatkowe piętro pojawia się w pokoju dziennym i urządzamy w nim sypialnię lub też pokój do pracy czy bibliotekę. Pozwala to znaleźć swoją przestrzeń, ale jednocześnie nie odcinać się od tego, co dzieje się w reszcie mieszkania. Bardzo często taka zabudowa pojawia się w starych wysokich mieszkaniach lub też w modnych loftach, które są wręcz wymarzoną przestrzenią na antresole. Warszawa to doskonała przestrzeń do tego typu realizacji, a nowoczesna i zabytkowa infrastruktura dostarczają niesamowitych możliwości aranżacyjnych. Poza tym zabudowy pojawiają się coraz częściej w projektach nowych domów jednorodzinnych i są świetnym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni w sposób oryginalny.

Twórz efekty

Na pewno antresola jest ciekawym sposobem na stworzenie nietypowego wnętrza dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu dwie przestrzenie – ta naturalna i półpiętro przenikają się i nawzajem uzupełniają. Poza tym wizualnym aspektem to jednak swoiste podzielenie wnętrza, jakie dają antresole. Warszawa poza tym jest siedzibą rzetelnych firm, które fachowo zabija się tego typu zabudową. Choć teoretycznie tworzymy w jednej przestrzeni dwa osobne miejsca, bo nawet są one wizualnie ograniczone, to gwar, rozmowy czy też muzyka będą docierać do całego wnętrza. Tu z założenia nie ma szans na spokój i ciszę, ale właśnie to jest cenne. By zapewnić lekkość konstrukcji oraz odpowiednią ilość światła, warto postawić na otwarte schody i balustrady.

Ustaw granicę

Antresola jest rewelacyjnym pomysłem na umowne podzielenie przestrzeni. Z jednej strony jesteśmy razem, a z drugiej aranżujemy miejsce do pracy czy też odpoczynku, nie zamykając przestrzeni. Niezwykłe miejsce uzyskujemy także pod antresolą. Może tam stanąć na przykład biblioteczka, kącik telewizyjny, a nawet aneks kuchenny. Jak widać to rewelacyjny sposób na to, żeby zupełnie inaczej urządzić mieszkanie i podzielić je ze względu na przeznaczenie określonych miejsc. Taki układ sprawdza się szczególnie w loftach, gdzie praktycznie rezygnuje się ze ścian. Przede wszystkim antresole montuje się w wysokich i dużych przestrzeniach. W tym aspekcie niezwykle ważne będą proporcje poszczególnych części. Może się przecież okazać, że nie uzyskamy podwójnej wysokości, więc trzeba będzie dokładnie przemyśleć przeznaczenie miejsc pod i na antresoli.