Lustra w drewnianych ramach

Lustro to element, który wprowadza do domowego wnętrza elegancję, klasę i szyk. Zwierciadło oprawione w drewnianą ramę prezentuje się znacznie bardziej miękko, nie usztywnia atmosfery i nie zaburza ciepła domowego ogniska. Do jakich wnętrz najlepiej sprawdzają się drewniane lustra? W jaki sposób komponować je z innymi elementami wystroju wnętrza?

Najważniejsze zalety luster drewnianych

Lustra mają nie tylko znaczenie użytkowe, ale również dekoracyjne. Doskonale odbijają zarówno światło dzienne, jak i sztuczne, powiększając optycznie przestrzeń oraz ją rozjaśniając. Doskonale wpływają na wystrój wnętrza, czyniąc je bardziej wysmakowanym i dopracowanym. Dzięki zastosowaniu lustra można znacząco zmienić wygląd pomieszczenia. Duże prostokątne zwierciadło powieszone w poziomie nad stołem w jadalni czy salonie daje przyjemne odczucia, zachęcając do wspólnego spędzania czasu przy posiłku. Z kolei lustro umieszczone nad umywalką w łazience doskonale spełnia swoje funkcje użytkowe, ułatwiając codzienne rytuały związane z higieną i pielęgnacją skóry. Efektowne lustro w wyrazistej ramie może też stanowić główną ozdobę pomieszczenia, przyciągając uwagę do ściany, na której jest powieszone.

Lustra w drewnianej ramie – idealne dopełnienie wnętrza w stylu eko

Ci, którzy cenią sobie naturalne i minimalistyczne wnętrza, w których głównym elementem są surowce pochodzące wprost z natury, a całości dopełniają neutralne barwy ziemi, mogą wprowadzić jeszcze jeden element, który nada całości charakteru. Lustra w drewnianej oprawie, bo o nich mowa, stanowią świetną dekorację wnętrz urządzonych w stylu eko. Należy tylko pamiętać, aby rama lustra była wykonana z drewna w naturalnym, kojarzącym się z przyrodą i lasem, odcieniu. Lepiej, aby była pozbawiona mocnych zdobień i blasku – te pozostawmy dla dekoracji w stylu glamour. W przypadku wnętrz eko wybierajmy raczej lustra w drewnianej ramie o matowym wykończeniu. Warto pokusić się o surowo ciosaną deskę z wyraźnym usłojeniem i sękami, która nada wnętrzu świeżego, ciepłego klimatu. W sklepach z rękodziełem artystycznym można coraz częściej spotkać lustra z ramami wyprodukowanymi z drewna pochodzącego z rozbiórki starych, ponad 100-letnich chat. Rama drewniana surowa – wykonana z surowca uszlachetnionego zębem czasu – prezentuje się szalenie wyjątkowo w salonach, sypialniach i łazienkach urządzonych zgodnie z trendem eko. Jest autentyczna, wyjątkowa oraz świetnie pasuje do współczesnych mebli i elementów wykończenia.