Kina domowe marki Yamaha - co trzeba o nich wiedzieć?

Yamaha to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jednym z wielu ich produktów są zestawy kina domowego. Czym charakteryzują się te tworzone przez firmę Yamaha? Jakie posiadają funkcje? Odpowiedzi znaleźć można w tekście poniżej.

Czym charakteryzują się kina domowe od marki Yamaha?

Warto wiedzieć, że to właśnie Yamaha jest prekursorem kina domowego na arenie międzynarodowej. W latach 80. XX wieku firma stworzyła pierwszy produkt, który zapoczątkował technologię kina domowego. Był to procesor DSP-1, który potrafił przetworzyć sygnał stereo na dźwięk surround. Jest to podstawa każdego kina domowego, która cały czas jest rozwijana przez firmę Yamaha.

Co zawiera każdy zestaw kina domowego Yamaha? Pozwala on odtwarzać bezprzewodowo muzykę za pomocą Bluetooth. Funkcja Bluethoof Output pozwala na przesyłanie muzyki z amplitunera bezpośrednio na słuchawki i głośniki bezprzewodowe. Muzyka odtwarzana jest w jakości HI-Res. Amplitunek Yamaha w łatwy sposób połączyć można z telewizorem za pomocą kabla HDMI.

Kina domowe Yamaha pozwalają na odtwarzanie filmów w jakości UltraHD, a także skalowanie ich do rozdzielczości 4K. Korzystają one również z najnowszych technologii obrazu HDR. Użytkownik ma możliwość kalibrowania głośników kina domowego za pomocą technologii YPAO, a także korzystać z wielu programów dźwięku przestrzennego Cinema DSP opartych na pomiarach prawdziwych sal kinowych i koncertowych.

Yamaha MusicCast RX-A3080

RX-A3080 to najbardziej flagowy amplituner kina domowego wyprodukowany przez firmę Yamaha. Jego ogromną zaletą jest podwójnie usztywniona rama. Pozwala ona zapobiegać drganiom obudowy nawet przy najwyższych poziomach głośności. W odtwarzaczu zastosowano technologię Surround:AI, która w czasie rzeczywistym optymalizuje efekt przestrzenny.

Model ten obsługuje formaty audio Dolby Atmos oraz DTS:X. Tym, co wyróżnia owe technologie jest możliwość generowania dźwięku sferycznego. Obsługują one kanały pionowe, które rozpoznają miejsce źródła dźwięku i odwzorowują je na danej wysokości. Jest to technologia, która jak nigdy dotąd pozwala wczuć się widzowi w akcję dziejącą się na ekranie.

Model RX-A3080 wyposażony jest także w technologię Multiroom MusicCast. Pozwala ona na bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku z amplitunera i podłączonych do niego urządzeń, a także odbieranie muzyki z innych źródeł. Dzięki temu możemy słuchać muzyki z dowolnego miejsca w domu. Będzie ona za nami podążała z wykorzystaniem wi-fi i innych urządzeń z serii MusicCast.