Jesienne dekoracje do Twojego domu

Wielu z nas jesień kojarzy się z szarością, krótkim dniem oraz pochmurną i deszczową pogodą. Zupełnie zapominamy o drugim obliczu tej pory roku, która pełna jest ciepłych barw i rozświetlających promieni słońca. Teraz mamy doskonałą okazję, żeby nie tylko podziwiać polską złotą jesień za oknem, ale też zaprosić ją do naszego domu.

Dekorowanie domu to szybki i tani sposób na odświeżenie dobrze znanego nam wnętrza i nadanie mu nowego charakteru. Wystarczy odrobina odwagi, żeby w naszych czterech ścianach pojawiło się choć trochę koloru i dekoracje, które doskonale wpiszą się w jesienne klimatyczne aranżacje. 

Kolory jesieni 

Nawet najprostsze i najbardziej minimalistyczne wnętrze potrzebuje nieco koloru. Dzięki temu nabiera ono jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru. Przekłada się to także na samopoczucie wszystkich domowników – otaczanie się odpowiednio dobranymi barwami ma wpływ na to jak funkcjonują oni w ciągu dnia i jak czują się w danym miejscu. 

Jesienne kolory są na tyle uniwersalne, a ich gama – tak duża, że bez problemu każdy wybierze coś dla siebie. Jeśli chcemy, aby jesień zagościła w naszym domu nie powinno zabraknąć w nim elementów w kolorach pomarańczowym, złotym lub żółtym, zielonym, czerwonym, brązowym i szarym lub srebrnym. Wykorzystując rozmaite odcienie tych barw stworzymy oryginalne i bardzo energetyczne aranżacje, które poprawią nam nastrój nawet w najbardziej pochmurne dni. 

Stroiki i ozdoby na stół

Pierwszym meblem, jaki możemy ozdobić jest stół lub ława. Często zajmują one centralne miejsce w salonie, dlatego warto szczególnie o nie zadbać. Do ich udekorowania niezbędne są kolorowe obrusy lub bieżniki oraz podkładki lub materiałowe serwetki. To najprostszy sposób, aby w naszym domu zagościło nieco koloru. 

Na stole możemy postawić świeczniki, wazon z jesiennymi kwiatami, niewielką roślinkę doniczkową, gotowe drewniane lub szklane stroiki. W tym miejscu świetnie prezentują się także sezonowe owoce lub domowe słodkości wyeksponowane na oryginalnych paterach, półmiskach i talerzykach. Ale to nie wszystko – jeśli chcemy jeszcze bardziej podkreślić indywidualny charakter wnętrza – możemy samodzielnie stworzyć wiele niecodziennych dekoracji.

Dekoracje do domu – zrób to sam

W sklepach znajdziemy całe mnóstwo gotowych ozdób do domu, które wystarczy położyć lub powiesić w wybranym przez siebie miejscu. Ale to nie jedyna opcja, bo w prosty sposób możemy też własnoręcznie zrobić mnóstwo ciekawych jesiennych dodatków. Co ważne, do ich stworzenia wcale nie potrzebujemy drogich i trudno dostępnych elementów. Przedstawiamy 3 doskonale znane produkty, które zwykle mamy pod ręką i z powodzeniem możemy wykorzystać w czasie przystrajania domu.

  • Małe ozdobne dynie, które pojawiają się w sklepach właśnie jesienią to świetny materiał dekoracyjny – same w sobie są fantastyczną ozdobą, ale możemy z nich też przygotować lampiony lub świeczniki. Większe okazy mogą zaś posłużyć jako wazon lub doniczka do kwiatów. 
  • Ziarna kawy – to kolejny bardzo uniwersalny produkt. Warto zaopatrzyć się od razu w kilka dużych opakowań, bo będziemy potrzebować jej choćby do zrobienia świeczników, stołowych lub ściennych stroików, dekorowania ramek do zdjęć, słoików czy osłonek na doniczki. 
  • Przyprawy, takie jak kora cynamonu, gwiazdki anyżu, goździki – one, podobnie jak kawa, są idealne do przyozdabiania stroików, świeczników lub prostych świeczek. Tu poza walorem wizualnym, mamy też naturalny odświeżacz powietrza, bo gdy delikatnie podgrzewamy te przyprawy, wydobywa się z nich korzenny aromat. 

Wszystkie te rzeczy bez problemu znajdziemy w każdym sklepie, warto przeglądać aktualne oferty np. na stronie sklepu Kaufland – wtedy będziemy mieli pewność, że kupimy to, co będzie nam niezbędne. Gdy już zgromadzimy potrzebne rzeczy, wystarczy jedynie zagospodarować nieco czasu i zacząć zabawę w projektanta domowych dekoracji. Taka zabawa spodoba się nie tylko dorosłym, ale też i dzieciom i nastolatkom mającym w sobie nieskończone pokłady kreatywności.