Sypialnia jest miejscem odpoczynku i relaksu. Bez dwóch zdań to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, które pozwala na regenerację i zebranie sił by kolejnego dnia wstać do pracy. Klimat panujący w sypialni będzie sprzyjał wyciszeniu się, lub wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od koloru ścian, ale przede wszystkim od mebli. Dziś pomożemy Ci wybrać najlepsze meble do sypialni, aby umożliwić Ci relaks i odpoczynek po ciężkim dniu.

Jakie łóżko będzie najlepsze do sypialni?

Przeciętny człowiek przesypia około ⅓ swojego życia. Łóżko, które kupimy do naszej sypialni musi być przede wszystkim wygodne. Trzeba zadbać o właściwe dobranie materaca, który wpłynie na nasz komfortowy i spokojny wypoczynek. Bardzo ważne jest również wybranie solidnego i dobrze skonstruowanego stelaża oraz ramy łóżka. Wygodny materac dla jednej osoby powinien mieć minimum 90 cm szerokości, a dla dwóch osób co najmniej 160 cm. Oczywiście, jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, łóżko może być większe.

Drewniane łóżko będzie solidne i posłuży nam na wiele lat. Jednak do dość spory wydatek, a tańszym zamiennikiem będzie łóżko wykonane z jakościowych płyt HDF czy MDF. Na popularności rosną również łóżka tapicerowane, pokryte skórą naturalną bądź sztuczną tkaniną. Materac powinien być wysokoelastyczny, termoelastyczny lub lateksowy. Wszystkie trzy doskonale dopasują się do każdej sylwetki i zapewnią komfortowy sen.   

Praktyczna szafka nocna do sypialni

Jeżeli chcemy wybrać najlepsze meble do sypialni, nie może wśród nich zabraknąć szafki nocnej. To bardzo często niedoceniany mebel, który okazuje się być przydatny. W przypadku łóżka dwuosobowego najlepiej zainwestować w dwie szafki, które ułożymy po dwóch stronach. Aby móc wygodnie z nich korzystać, powinny być nieco wyższe od poziomu materaca. Dzięki temu łatwiej sięgniemy po znajdujące się na niej przedmioty i unikniemy ryzyka strącenia czegoś z jej blatu, podczas snu.

Szafkę dobieramy w zależności od naszych potrzeb. Może być to zwykły stolik nocny, na którego blacie ułożymy lampkę nocną, okulary, telefon i szklankę z wodą. Jeżeli chcemy aby pełniła funkcję przechowywania rzeczy, wybierzmy szafkę z szufladami. Można w nich umieścić książkę i rzeczy potrzebne, ale takie, które nie nadają się na ekspozycję.

Elegancka komoda, która podkreśli elegancję sypialni

Sypialnia jest miejscem, gdzie poza łóżkiem trzymamy również naszą bieliznę, ubrania i pościel. Niezastąpionym meblem będzie zatem komoda, w której możemy schować podkoszulki, bieliznę, ręczniki czy obrusy. Dobrej jakości komoda wykonana z solidnego drewna będzie służyła nam przez długi czas.

Pojemna szafa do sypialni

Nie każdy może pozwolić sobie na przygotowanie osobnego pomieszczenia na garderobę. Dlatego w sypialni powinna znaleźć się pojemna szafa. Jeżeli nie możesz wygospodarować zbyt dużej przestrzeni na szafę, najlepiej sprawdzi się taka z przesuwnymi drzwiami. Będzie można z niej komfortowo korzystać, nawet jeżeli stanie w towarzystwie innych mebli. W pojemnej szafie można również przechowywać odzież sezonową, sprzęt narciarski, okrycia wierzchnie, obuwie, torebki, walizki i inne elementy garderoby.

Jeżeli jednak dysponujesz dużą powierzchnią i chcesz zagospodarować przestrzeń, wybierz szafę wolnostojącą. Można zawiesić na drzwiach szafy duże lustro, a według specjalistów od feng shui powinno znajdować się ono naprzeciwko łóżka.

źródło zdjęcia: freepik.com