Jakie firanki do domu wybrać

Firanki pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Stanowią także świetny sposób na osłonę okien. Wybierając firanki do domu, powinniśmy wziąć pod uwagę, by dobrze dopasować je do danego wnętrza i jego roli. Jak to zrobić? 

Stworzenie funkcjonalnego, a jednocześnie pięknego wnętrza wymaga sporego zaangażowania. Jednak jeśli wszystko dobrze rozplanujemy, będziemy cieszyć się naszym domem każdego dnia. Dlatego też, jeśli planujemy kupić nowe firanki, koniecznie pamiętajmy, by dobrze dopasować je do wnętrza, w którym się znajdą. Ważna jest tu jednak nie tylko estetyka, ale także praktyczność zastosowania. Zupełnie inne zasłony sprawdzą się w pokoju dziennym, a inne w kuchni, czy w łazience. Wiąże się to po prostu z innymi potrzebami. Jak więc dopasować idealne firanki do salonu oraz innych pomieszczeń? 

Firanki do salonu — funkcjonalna dekoracja 

Dobrze dopasowane firanki pozwolą stworzyć nam w pokoju dziennym niepowtarzalny klimat. W końcu na oknach koncentruje się zwykle spora uwaga, dlatego też warto zadbać, by strefa ta była właściwie zaaranżowana. Pozostaje więc zastanowić się, jakie firanki do salonu wybrać. A możliwości mamy naprawdę wiele. 

Ważne, by firanki tworzyły spójną aranżację z pozostałymi elementami wystroju pokoju dziennego. Do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, idealnie sprawdzą się delikatne i jednolite firanki. Zdobienia są w tym przypadku zbędne. Długi, lekki i zwiewny materiał będzie wystarczającą dekoracją. Co innego natomiast, jeśli mowa o stylu glamour lub klasycznym. Tutaj rewelacyjnym rozwiązaniem będą firanki gotowe, upięte w ciekawy sposób.  

Jakie firanki sprawdzą się w kuchni? 

Gdy kupujemy firanki do kuchni, funkcjonalność powinna być na pierwszym miejscu. Nie oznacza to jednak, że estetykę mamy zostawić w tyle. Szczególnie że w sklepie kasandra.com.pl znajdziemy ogromny wybór wśród pięknych firanek o praktycznym zastosowaniu. 

W kuchni firanki są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników. Plamy z jedzenia, para wodna, zapachy, czy tryskający podczas smażenia olej to tylko nieliczne z nich. Musimy więc pamiętać, że będziemy dość często je prać. Firanki do kuchni muszą więc być wykonane z materiału odpornego na takie zabiegi. Pamiętajmy też o odpowiedniej długości. Świetnym wyborem do kuchni będą firanki gotowe sięgające do połowy wysokości okna. Jeśli zależy nam jednak, by cała jego powierzchnia była zasłonięta, to warto rozważyć także montaż zasłon. Odpowiednio dopasowany wzór będzie wspaniale komponować się ze zwiewnymi firankami. 

firany do salonu