Jak wykorzystać oświetlenie meblowe i stworzyć wyjątkowy nastrój?
Oświetlenie meblowe wykonuje się głównie za pomocą taśm led np. LightStrip Plus. Pozwala stworzyć wyjątkowy efekt oraz imponująco podkreślić każdy zakątek naszego pomieszczenia. Jak stworzyć wyjątkowy nastrój? O tym w naszym artykule.

Taśmy LED są kojarzone ze światłem, które w zależności od upodobań, możemy za pomocą pilota zmniejszać bądź zwiększać. Jednakże technologia poszła zupełnie na przód, teraz oświetlenie można zsynchronizować z ulubioną muzyką czy nawet efektami telewizora. To niesamowite przeżycie, kiedy podczas filmu bądź słuchania muzyki, oświetlenie wspaniale gaśnie bądź zapala się, budując w ten sposób cudowny, nie do opisania nastrój.

Synchronizacja światła z muzyką i filmami to jednak nie koniec. Do dyspozycji mamy różne tryby oświetlenia: Relaks, Czytanie, Koncentracja i Energia. Co to oznacza? Przede wszystkim, gdy wstajemy z rana, potrzebujemy światła dodającego energii na cały dzień. Z tego też względu najlepiej jest wybrać światło bardzo jasne, dzienne, o odcieniu nieco chłodniejszym. Co w przypadku, gdy chcemy maksymalnie się skupić? Do tego służy światło białe, również jasne. Natomiast jeśli po całym dniu mamy ochotę wypocząć i się odprężyć, wówczas powinniśmy zastosować ciepłe białe światło, o bardzo delikatnym blasku.

Oświetlenie sterowane za pomocą smartfona

Nastały wreszcie te czasy, kiedy mimo, że zapomnimy zgasić światło, wówczas za pomocą aplikacji jesteśmy w stanie je wyłączyć z dowolnego miejsca. Możemy zatem nie tylko kontrolować mieszkanie z daleka, ale również uruchamiać światło za pomocą aplikacji również wtedy, gdy jesteśmy w pomieszczeniu. Ponadto, oświetlenie można zaprogramować, a zatem sprawić, aby automatycznie się uruchamiało o ustalonej godzinie, na przykład po powrocie do domu. Co więcej, światło może się wyłączać automatycznie stopniowo w nocy, dzięki czemu nigdy nie zapomnimy o wyłączeniu któregokolwiek.

Montaż taśm LED

Opisywane taśmy Philips Hue Lightstrip Plus są przede wszystkim łatwe w montażu. Można je w dowolny sposób kształtować oraz mocować do praktycznie każdej powierzchni (umożliwia to specjalna taśma samoprzylepna umieszczona z tyłu). Prócz tego, taśmy można bez problemu przyciąć w oznaczonych miejscach, a zatem dopasować je wszędzie tam, gdzie tylko widzimy potrzebę.

Co jeszcze warto wiedzieć o taśmach LED marki Philips?

  • taśmy Philips Hue Lightstrip to najbardziej elastyczne źródło światła, jakie można sobie wyobrazić
  • idealnie integrują się z meblami i fasetami wzdłuż ścian
  • taśmy można zamontować jako oświetlenie podszafkowe w kuchni
  • za pomocą Philips Hue Lightstrip można podkreślić elementy architektoniczne – umożliwia to łagodne światło pośrednie
  • dzięki dużej mocy strumienia świetlnego (1600 lumenów) i emisji światła na całej długości, taśma Hue Lightstrip zapewnia oświetlenie wystarczające do zastosowań funkcjonalnych i dekoracyjnych
  • oświetlenie Philips Hue można podłączyć do mostka (który należy zakupić oddzielnie), aby sterować oświetleniem za pomocą smartfona lub tabletu przez aplikację Philips Hue.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym https://iluve.com, który jest oficjalnym dystrybutorem marki Philips Lightning.