Inspiracja pięknymi wnętrzami – na co zwrócić uwagę?

Jak robić to mądrze?

Wspomnieliśmy o pewnej mądrości w inspirowaniu się z takich niemalże idealnych i wyjętych z katalogu wnętrz. Uważamy, że to właśnie ta czynność sprawia, że nie frustrujemy się ich obecnością, a raczej traktujemy je jako pewien zbiór ciekawych elementów. Często jest przecież tak, że niemożliwe jest przeniesienie tych aranżacji w skali 1 do 1 na nasze wnętrze, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podebrać sobie pewne ich składniki. Jeżeli na przykład znajdziecie coś nie zwykle interesującego na, chociażby ulubionym blogu wnętrzarskim, to wpierw przeczytajcie o genezie projektu. Co zainspirowało jego twórcę? Dlaczego zdecydował się na takie połączenie kolorystyczne? Co sprawiło, że wybrał on akurat te materiały? Takie informacje mogą sprawić, że odkryjemy brakujący element do naszego pomieszczenia!

Nie bądźcie ksero

Czymś, co trzeba mieć cały czas z tyłu głowy, to słowa: inspiracja to nie jest kopiowanie. Czasami wyczucie tej granicy bywa niezwykle trudne i wpadnięcie w pułapkę bezmyślnego powielania zobaczonych wcześniej opcji. Oczywiście po oglądaniu pięknych pomieszczeń zaprojektowanych lub odświeżonych przez osoby znające się na temacie może być to trudne, jednak nie chcemy przecież sprawić, że nasz dom będzie wyglądał jak kalka innego? Pamiętajcie także o tym, że każde pomieszczenie jest inne: ma odmienny metraż lub oświetlenie. Znacznie cenniejsze będzie stopniowe tworzenie własnego poczucia stylu, które faktycznie pokaże naszą osobowość. Gwarantujemy wam, że gdy zaczniecie nieco bardziej studiować to, jak najlepsi w tym fachu urządzania swoje wnętrza od razu zobaczycie, jak zmieni się wasze postrzeganie na temat poszczególnych aranżacji!

Zachowajmy cierpliwość

Inspiracja to czasami długotrwały proces i nie można się spodziewać tego, że od razu znajdziecie coś idealnego dla własnego wnętrza. Mamy jednak nadzieję, że po dzisiejszym artykule rozumiecie jednak to, że nie warto bezmyślnie kopiować wszystkich rozwiązań z wnętrz, które wam się spodobają. Znacznie lepszym pomysłem będzie wzięcie pod uwagę pewnych wyróżniające się elementów wystroju i dostosowanie ich pod specyfikę naszego domu!