Idealne meble dla niemowlaka

Planując wyposażenie pokoju dziecięcego, przeważnie myślimy pod kątem kilkuletniego dziecka, które wykazuje już pewną samodzielność. Czy to oznacza, że w przypadku niemowlaka nie należy martwić się odpowiednim umeblowaniem pokoju? Nic bardziej mylnego! Odpowiedni wybór mebli dla niemowlaka zapewnia komfort nie tylko dziecku, ale także jego rodzicom. Przyjrzymy się dzisiaj rodzajom mebli, jakie powinny się znaleźć w pokoju niemowlaka.

Jakie wybrać łóżeczko dla niemowlaka?

Jeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad stylistyką i kolorystyką łóżeczka, najpierw należy przyjrzeć się bliżej jego konstrukcji. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wybór łóżeczka wykonanego z naturalnego drewna. Optymalnym gatunkiem jest buk, który gwarantuje trwałość, wytrzymałość. Lite drewno jest w 100% bezpieczne dla nowo narodzonego dziecka. Bardzo ważną kwestią jest także zastosowanie odpowiedniego rodzaju farb i lakierów. Muszą one posiadać stosowne atesty, które zapewniają ochronę dla niemowlaka. Najlepsze pod tym względem są lakiery na bazie wody. Zgodność produktu z certyfikatem EN 716-1 daje pewność, że mebel jest nie tylko perfekcyjny pod względem jakości, ale także bezpieczny.

Oprócz stylistyki warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność łóżeczka. Bardzo oryginalnym pomysłem może okazać się łóżeczko wielofunkcyjne. Można powiedzieć, że rośnie ono wraz z dzieckiem. Na pierwszym etapie życia pełni rolę kołyski. Następnie przeobraża się w małe łóżeczko, które dostosowuje się do potrzeb rosnącego dziecka. Tego typu łóżko może służyć maluchowi nawet przez 5 pierwszych lat jego życia.

Myśląc o zakupie łóżeczka, należy zastanowić się także nad odpowiednim materacem. W jego przypadku kluczowe znaczenie ma wykorzystanie naturalnych materiałów, a także odpowiedni stopień twardości. Nie może być on jednakowy dla niemowlaka i 5-letniego dziecka. Wysokiej jakości materac zapewnia optymalną pozycję podczas snu i nie wpływa negatywnie na rozwijający się kręgosłup. Ważne, aby wybierając materac postawić na produkt odporny na wilgoć oraz posiadający właściwości hipoalergiczne.

Jak zaaranżować miejsce do przewijania?

Odpowiedni przewijak to kolejny mebel, który musi znaleźć się w pokoju niemowlaka. Ciekawym rozwiązaniem jest komoda z przewijakiem. Stanowi ona idealny i pojemny schowek na najbardziej potrzebne rzeczy. Jednocześnie stanowi ona solidną podstawę pod przewijak dla niemowlaka. Wybierając komodę, należy wziąć pod uwagę analogiczne kryteria, jak w przypadku łóżeczka. Ciekawym pomysłem producentów jest stosowanie we wnętrzu szafek specjalnego wosku, który jest w 100% bezpieczny dla dziecka. Wysuwany przewijak pozwala dopasować go do wzrostu dziecka oraz wygody rodzica. Prowadnice liniowe i wysokiej klasy akcesoria zapewniają bezszelestną pracę szuflad. Warto zaznaczyć, że zarówno łóżeczko, jak i przewijak można postawić w sypialni rodziców. Wiele par wybiera właśnie takie rozwiązanie. Szczególnie w początkowym etapie życia dziecka.

Jeżeli szukacie sprawdzonego dostawcy nowoczesnych mebli i tekstyliów do pokoju dziecięcego, to warto odwiedzić stronę tweeto.pl. Znajdziecie tam duży wybór stylowych mebli i akcesoriów do pokoju dziecka.

fot. tweeto.pl