Granatowe krzesła do jadalni - odkryj nowe oblicze luksusu

Granat we wnętrzu to kolor, który bezsprzecznie kojarzy się z ekskluzywnym wystrojem. Z kolei granatowe krzesła do jadalni to na przykład idealna propozycja dla amatorów aranżacji klasycznych w stylu art déco lub nowojorskim. Z drugiej strony, designerskie krzesła o intensywnej, ciemnej barwie doskonale wpiszą się w klimat przestronnej, mocno przeszklonej, nowoczesnej jadalni minimalistycznej. Wszystko zależy od ogólnej stylistyki mebla. 

Granatowe krzesła do jadalni – śmiałe podążanie za luksusową tradycją

Co mają ze sobą wspólnego lata 20. XX w. i lata 20. XXI w.? Jest to oczywiście zamiłowanie do ponadczasowego, rozświetlonego złotem stylu art déco! Wydaje się, że ekskluzywna, maksymalistyczna aranżacja dla wymagających estetów wręcz nie może istnieć bez granatowych krzeseł do jadalni. Granat to kolor, który nierozłącznie związany jest z szykowną stylistyką nurtu art déco. Barwa ta szczególnie upodobała sobie tkaniny. Tapicerowane, stylowe pufy, sofy, fotele i oczywiście krzesła na charakterystycznej, złotej podstawie. Oto kwintesencja luksusowego stylu art déco. Jeśli pragniemy odzwierciedlić taką aranżację to wybierajmy granatowe krzesła do jadalni pokryte miękką, przyjemną w dotyku tkaniną. Welur, welwet, czy też aksamit sprawdzą się wyśmienicie. Takie meble doskonale wpasują się również w klimat pełnego kryształów i bogatych dodatków, dystyngowanego stylu nowojorskiego.

A może by tak dać się ponieść eklektyzmowi na miarę 2022 roku? Oryginalne, tapicerowane krzesła okażą się na pewno idealnym uzupełnieniem artystycznych wnętrz eklektycznych, które rządzą się swoimi prawami. Łączenie elementów nowoczesnych z klasycznymi dziś już nikogo nie dziwi. Udana fuzja starego z nowym udowadnia, że w tym szaleństwie jest metoda! Industrialne meble, wpływy orientalne i eleganckie, granatowe krzesła do jadalni tapicerowane w stylu chesterfield? Taka kombinacja jest w stanie stworzyć jedną z najbardziej pożądanych aranżacji nadchodzącego roku!

Perełki w modernistycznej przestrzeni – wyszukane, granatowe krzesła do jadalni

Niestandardowym, granatowym krzesłom do jadalni trudno odmówić uroku. Osoby, które się na nie decydują mają z pewnością w planie stworzenie przestrzeni unikalnej i mocno zindywidualizowanej. Czy granatowe krzesła odnajdą się w minimalistycznej przestrzeni nowoczesnej? Jak najbardziej! Koniecznie należy wówczas postawić na modernistyczne, designerskie wzornictwo mebla. Nowoczesne, granatowe krzesła do jadalni będą doskonale korespondować z bielą i czernią, jasnym drewnem skandynawskim, a także z industrialnym betonem i cegłą. Granat w tych przypadkach doda nowoczesnej stylizacji pożądanej pikanterii.