Gips czy tynk strukturalny Sposoby na modne wnętrze!

Modne wnętrze to obiekt pożądania wielu osób, które właśnie stoją przed remontem. Nie ma w tym nic dziwnego! Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, więc oczywistym jest fakt, że chcielibyśmy spędzać czas w stylowych przestrzeniach. Na pewno niejednokrotnie w czasie prac remontowych zadawałeś sobie pytanie – jakie wykończenie będzie efektowne? Co zrobić, by moje wnętrze było oryginalne i z charakterem? Od wielu lat jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich są wykończenia z gipsu ozdobnego lub tynku strukturalnego. Zastanawiasz się, co wybrać? Nie wiesz, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w Twoich wnętrzach? Zapraszamy do lektury!

Strukturalny tynk – doskonała ozdoba ścian i sufitów

Tynk strukturalny, nazywany także tynkiem dekoracyjnym zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Jest to niezwykle modne wykończenie, które pozwoli Ci osiągnąć różnorodne formy i faktury. „Nasi klienci coraz częściej wybierają strukturalny tynk z naszej oferty, głównie ze względu na jego rewelacyjne cechy m.in. przyczepność, elastyczność, łatwość wykończenia ścian i efekt dekoracyjny, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Warto podkreślić, że sama aplikacja produktu jest niezwykle prosta, co jest dodatkowym atutem. Dzięki tynkowi strukturalnemu w prosty sposób na dowolnej ścianie można stworzyć np. wzór imitujący korę drewna, różnorodne motywy liści i trawy, czy imitację starego tynku. Wszystko to można wykonać za pomocą pędzla lub wałka. Oczywiście do odpowiednich wzorów można wykorzystać także inne narzędzia np. szczotki, czy dedykowane szpachelki” – mówi sprzedawca w firmie Luxmal, będącej producentem i dystrybutorem własnych, innowacyjnych farb, gruntów i tynków dekoracyjnych. Co ważne, tynk strukturalny może mieć inną ziarnistość i gęstość. Odpowiednie parametry musisz dobrać do oczekiwanego efektu oraz powierzchni, na której dany wzór powstanie. Ciekawym rozwiązaniem jest także wydrapywanie indywidualnego wzoru, dzięki czemu Twoje modne wnętrze będzie miało absolutnie unikatowy, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny charakter. Personalizacja różnych przedmiotów ma coraz większe znaczenie, więc dlaczego nie spersonalizować także swojej przestrzeni. Pamiętaj, że ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Odważ się na więcej!

Gips ozdobny na ścianie – Twój pomysł na modne wykończenie

Gips strukturalny to rodzaj masy tynkarskiej, pozwalającej na tworzenie jedynych w swoim rodzaju wzorów i struktur zarówno na ścianach jak i sufitach. Wykonany za pomocą gipsu ozdobnego na ścianie wzór będzie jedyny w swoim rodzaju. Sprawi to, że Twoje wnętrze nie tylko będzie unikatowe i charakterystyczne, ale także modne. „Gips ozdobny ma tę niesamowitą zaletę, że nie musi być on nakładany ani dokładnie, ani nawet równomiernie. Co więcej, im większa chaotyczność i niedbałość w nakładaniu, tym ciekawsze efekty można osiągnąć. Oczywiście warto podkreślić, że aplikacja gipsu ozdobnego jest dziecinnie prosta, a do wykonania oryginalnych wzorów często wystarczające są codzienne przedmioty m.in. sznurki, cegiełki itp.” – dodaje sprzedawca z firmy Luxmal. W przypadku gipsu dobrze jest pamiętać o tym, by nakładana masa na ścianę, czy sufit nie była grubsza niż 5 mm oraz o tym, że wszelkie wzory można formować przed pełnym zastygnięciem gipsu – gdy gips ozdobny na ścianie przestanie być mokry to dalsze poprawki i zmiany nie będą możliwe.

Trudno jest ocenić, który efekt jest bardziej atrakcyjny. W gruncie rzeczy wszystko zależy od tego, na jakim rezultacie najbardziej Ci zależy. Nie da się jednak odmówić ani jednemu, ani drugiemu rozwiązaniu faktu, że nigdy nie wychodzą z mody. Wybierz idealne dla Ciebie rozwiązanie i daj się ponieść fantazji. Do dzieła!