Funkcjonalna aranżacja wnętrz

Uzyskanie optymalnego wystroju wnętrza nie jest takie proste.  Każde pomieszczenie musi być funkcjonalne i estetyczne. Moda w stylach wnętrz jest zupełnie czymś innym niż w branży odzieżowej. W aranżacji wnętrz moda opiera się funkcjonalności, dobrej jakości i harmonii. Zmieniać wedle uznania można tylko niedrogie dodatki. Dlatego wystrój każdego pomieszczenia w domu/mieszkaniu należy dokładnie zaplanować.

Indywidualizm i użyteczność

Mnóstwo jest w sieci zdjęć wnętrz. Służą one pokazaniu nowych trendów, mebli, kolorystyki, dodatków i stanowią inspirację w aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Jednak wiele osób przeglądających internetowe aranżacje i będących czytelnikami magazynów wnętrzarskich odczuwa niedosyt, ponieważ nie dostrzega propozycji, która spełniałaby ich estetyczne oczekiwania. Projektowanie wnętrz to usługa oparta na preferencjach klienta i dostosowująca wygląd pomieszczeń do stylu życia użytkowników. Złota zasada projektowania salonu i łazienki mówi, że wyposażenie salonu  nie powinno wymagać od domowników nadmiernej ingerencji. Projektowanie wnętrz pozwala na stworzenie unikatowego stylu, a więc na spełnienie marzeń klienta w tym zakresie. Dom to przecież miejsce wytchnienia i odpoczynku. Docelowy projekt wnętrz obejmuje meble i wykończenia.

Najpopularniejsze aranżacje salonu

Projektanci wnętrz są zgodni – Polacy porzucili przypadkowość w wystroju wnętrz. Jakie są zatem modne aranżacje salonu?

Aranżacja salonu jest przemyślana i najczęściej opiera się na stylu skandynawskim lub minimalistycznym. Sympatią domowników cieszy się również styl boho i glamour. Aranżacja salonu o niewielkim rozmiarze, najlepiej wygląda kiedy dominują jasne kolory, ponieważ optycznie powiększają pomieszczenie i dodają światła. Naturalne materiały, np.: drewno, ratan, bambus, kamień ułatwiają uzyskanie harmonii w każdym stylu. W aranżacji salonu można też postawić na dodatki w kontrastowych kolorach, np.: łączyć ciemniejsze barwy z jaśniejszymi.

Aranżacja łazienki

Urządzenie łazienki uchodzi za najbardziej kosztowną część wyposażenia wnętrz. Do modnej, ale przy okazji ponadczasowej kolorystyki łazienki należą: beże, pastele, szarości, połączenie białego z eleganckim drewnem oraz wiecznie modny kontrast białego z czarnym. Swoich zwolenników zawsze będzie miała kolorystyka marynarska – połączenie błękitu z białym. Nowoczesna aranżacja łazienki stawia na prostotę i minimalizm. Meble łazienkowe mają prostą, wręcz oszczędną formę.

Piękne i wyjątkowe aranżacje łazienek to takie, które zaskakują swoją oryginalnością przy zachowaniu zasady wygody i funkcjonalności w użytkowaniu.

Projektant wnętrz pozwala wyjść poza utarte schematy i wyróżniki poszczególnych stylów. Każdy szczegół ma wpływ na wygląd pomieszczenia. Dlatego wszystkie elementy: ściany, meble, podłogi, dekoracje, powinny tworzyć harmonijną całość i odzwierciedlać osobowość właścicieli. Podczas spotkania z projektantem, klient opowiada, czego oczekuje, co lubi odnośnie urządzania wnętrz, a mistrz przekłada jego wizję na projekt.