Dlaczego żaluzje drewniane cieszą się takim zainteresowaniem

W ostatnim czasie zdecydowanie dużą popularnością cieszy się nadanie wnętrzu charakteru z pomocą żaluzji drewnianych. Stanowią one niebanalne rozwiązanie, a ich wygląd wielu osobom kojarzy się z dobrym gustem – żaluzje drewniane od dawna uznawane są za niezwykle klasyczne i szykowne. Zdecydowanie się na nie oznacza zapobieganie wpadaniu nadmiernej ilości światła, a przy tym zapewnienie swojemu pomieszczeniu niepowtarzalnej atmosfery.

Właściwa ochrona

Główną funkcją wszelkich zasłon, firanek czy żaluzji jest nie sam wygląd, ale osłanianie przed uciążliwymi promieniami słonecznymi. Żaluzje drewniane dają szczególnie wysoką ochronę przed słońcem, ponieważ nie tworzą się w nich nawet najmniejsze prześwity. Przez to można w pełni zaciemnić pokój, a także ochronić go przed nadmiernym nagrzewaniem się. Grubsze tworzywo natomiast sprawia, że w ciągu dnia bez problemu można zapobiec zaglądaniu przez ludzi z zewnątrz do środka.

Uniwersalny dodatek

Takie żaluzje to opcja pasująca do szerokiego spektrum pomieszczeń – jest to głównie spowodowane możliwością ogromnego wyboru odcieni, przez co łatwiej jest dopasować je do ogólnego stylu mieszkania czy pokoju. Żaluzje drewniane z powodzeniem sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, jak i tych klasycznych. Szczególnie popularne w salonach są białe żaluzje, często sięga się również po szare czy te w odcieniach beżu. Natomiast chociażby w kuchni czy pokoju dziennym dobrym wyborem może być postawienie na naturalne odcienie drewna.

Funkcjonalność i dopasowanie

Każdy użytkownik ma różne potrzeby i czasem potrzebuje więcej, a czasem mniej przepuszczanego światła. Tutaj również takie żaluzje spełniają swą rolę, gdyż bardzo łatwo jest z nimi kontrolować jasność w pomieszczeniu. Da się je całkowicie podnieść i zupełnie odsłonić okno, całkiem zasłonić, jak również dać naturalny efekt i pozwalać części promieni wpadać do środka.

Proste czyszczenie

Istnieje błędne przekonanie, że drewniane żaluzje wymagają szczególnej troski i ciężej zadbać o nie niż o np. zwykłe zasłony. Tak oczywiście nie jest, a co więcej niektóre rolety czy materiały potrzebują dużo bardziej skomplikowanego czyszczenia, natomiast drewno nie jest specjalnie wymagające.

Co jakiś czas wystarczy wilgotną szmatką zbierać osadzający się na żaluzjach kurz, zwracając także uwagę na przerwy między lamelami – one również potrzebują czyszczenia. W krótką chwilę można przywrócić zatem żaluzjom idealny wygląd.

Odporność na upływ czasu

Bardzo często okazuje się, że nawet po kilku latach żaluzje drewniane wyglądają jakby były dopiero co kupione. Wszystko to dzięki temu, że drewno jest solidnym i wytrzymałym materiałem, a delikatne czyszczenie nie doprowadzi do zniszczenia jego powierzchni.

Inwestycja w drewniane żaluzje okazuje się być bardzo opłacalna i zapewnia dobrą ochronę przed światłem oraz ciekawy wygląd wnętrza. Nie powinno zatem dziwić, że takie żaluzje są coraz częstszym wyborem wielu ludzi, a równie spora grupa zastanawia się nad zamontowaniem ich w przyszłości.