Budownictwo i akcesoria

Czym kierować się przy wyborze firmy osuszającej budynki

Czym kierować się przy wyborze firmy osuszającej budynki
Czym kierować się przy wyborze firmy osuszającej budynki

Jak wybrać dobrą firmę do osuszania budynków, kiedy tyle ofert pojawia się na rynku? Obecnie jest wiele firm specjalizujących się w tym zagadnieniu. Przede wszystkim należy wybrać fachowców, którzy wyróżniają się doświadczeniem i wiedzą.  Firma Szilo Fachowe Osuszanie Budynków Poznań świadczy usługi osuszania budynków w Poznaniu a także całej Wielkopolsce od wielu lat. 

Co nas wyróżnia? 

Lata praktyki w branży osuszania w Poznaniu pozwoliły na zgłębienie tematu i dostosowanie usług do naprawdę wymagających klientów. Nasze działania obejmują: 

  • elastyczny czas pracy dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, 
  • bezpłatny dowóz sprzętu do klienta wraz z instalacją na miejscu i niezbędnym instruktażem,
  • obsługę urządzeń podczas całego procesu osuszania – na życzenie klienta,
  • konkurencyjne ceny uzależnione od długości wynajmu i ilości sprzętu,
  • bezpłatne pomiary wilgotności w osuszanych pomieszczeniach – dla naszych klientów,
  • fachowy dobór sprzętu: osuszaczy powietrza, wentylatorów, turbowentylatorów, nagrzewnic, przedłużaczy, trójników itp.,
  • brak kaucji za wynajem sprzętów,
  • monitorowanie postępów osuszania.

Warto dodać, że przy zalaniach czy awariach wodno-kanalizacyjnych liczy się każda minuta. Zbyt długie zawilgocenie może mieć zgubny wpływ na stan ścian oraz posadzek. Tylko szybka reakcja pozwoli na sprawne osuszenie i doprowadzenie budynku do pierwotnego stanu. A tym samym pozwoli na ponowne zamieszkanie.  

Osuszacz osuszaczowi nierówny 

Na popularnych portalach można znaleźć wiele ofert w zakresie wynajmu osuszaczy powietrza. Łukasz Jazy z firmy Szilo Fachowe Osuszanie Budynków Poznań podkreśla, że tylko wydajne budowlane osuszacze powietrza mogą zapewnić sprawny proces osuszania.  Przy wyborze firmy warto kierować się nie ceną a właśnie jakością proponowanego sprzętu. Ważny jest rok produkcji, zużycie prądu oraz wydajność. Praca na osuszaczach powietrza renomowanych firm gwarantuje optymalne osuszanie w krótkim czasie i za rozsądną cenę.  

Osuszanie, w zależności od stopnia zawilgocenia, trwa zwykle od 10 do 21 dni. Przy zalaniu 100-metrowego budynku będziemy potrzebować dwóch lub trzech osuszaczy powietrza o wydajności minimum 50 litrów na dobę. Profesjonalny sprzęt z bezpośrednim odprowadzeniem skroplin do systemu kanalizacji pozwoli na praktycznie bezobsługowe korzystanie z osuszaczy. Na poprawę nawet o 30% procesu osuszania będzie miało wpływ zastosowanie specjalistycznych wentylatorów. Dzięki lepszej cyrkulacji powietrza wentylatory przyspieszają parowanie a tym samym sam proces osuszania. Ma to szczególne znaczenie przy osuszaniu trudno dostępnych miejsc. 

Zaufaj profesjonalistom 

Nasza dewiza to szybkość działania, dokładna analiza problemu i kompleksowa usługa. Więcej informacji na temat osuszania budynków w Poznaniu można przeczytać na stronie https://www.szilo.pl/