Czym kierować się przy wyborze firmy osuszającej budynki

Jak wybrać dobrą firmę do osuszania budynków, kiedy tyle ofert pojawia się na rynku? Obecnie jest wiele firm specjalizujących się w tym zagadnieniu. Przede wszystkim należy wybrać fachowców, którzy wyróżniają się doświadczeniem i wiedzą.  Firma Szilo Fachowe Osuszanie Budynków Poznań świadczy usługi osuszania budynków w Poznaniu a także całej Wielkopolsce od wielu lat. 

Co nas wyróżnia? 

Lata praktyki w branży osuszania w Poznaniu pozwoliły na zgłębienie tematu i dostosowanie usług do naprawdę wymagających klientów. Nasze działania obejmują: 

  • elastyczny czas pracy dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, 
  • bezpłatny dowóz sprzętu do klienta wraz z instalacją na miejscu i niezbędnym instruktażem,
  • obsługę urządzeń podczas całego procesu osuszania – na życzenie klienta,
  • konkurencyjne ceny uzależnione od długości wynajmu i ilości sprzętu,
  • bezpłatne pomiary wilgotności w osuszanych pomieszczeniach – dla naszych klientów,
  • fachowy dobór sprzętu: osuszaczy powietrza, wentylatorów, turbowentylatorów, nagrzewnic, przedłużaczy, trójników itp.,
  • brak kaucji za wynajem sprzętów,
  • monitorowanie postępów osuszania.

Warto dodać, że przy zalaniach czy awariach wodno-kanalizacyjnych liczy się każda minuta. Zbyt długie zawilgocenie może mieć zgubny wpływ na stan ścian oraz posadzek. Tylko szybka reakcja pozwoli na sprawne osuszenie i doprowadzenie budynku do pierwotnego stanu. A tym samym pozwoli na ponowne zamieszkanie.  

Osuszacz osuszaczowi nierówny 

Na popularnych portalach można znaleźć wiele ofert w zakresie wynajmu osuszaczy powietrza. Łukasz Jazy z firmy Szilo Fachowe Osuszanie Budynków Poznań podkreśla, że tylko wydajne budowlane osuszacze powietrza mogą zapewnić sprawny proces osuszania.  Przy wyborze firmy warto kierować się nie ceną a właśnie jakością proponowanego sprzętu. Ważny jest rok produkcji, zużycie prądu oraz wydajność. Praca na osuszaczach powietrza renomowanych firm gwarantuje optymalne osuszanie w krótkim czasie i za rozsądną cenę.  

Osuszanie, w zależności od stopnia zawilgocenia, trwa zwykle od 10 do 21 dni. Przy zalaniu 100-metrowego budynku będziemy potrzebować dwóch lub trzech osuszaczy powietrza o wydajności minimum 50 litrów na dobę. Profesjonalny sprzęt z bezpośrednim odprowadzeniem skroplin do systemu kanalizacji pozwoli na praktycznie bezobsługowe korzystanie z osuszaczy. Na poprawę nawet o 30% procesu osuszania będzie miało wpływ zastosowanie specjalistycznych wentylatorów. Dzięki lepszej cyrkulacji powietrza wentylatory przyspieszają parowanie a tym samym sam proces osuszania. Ma to szczególne znaczenie przy osuszaniu trudno dostępnych miejsc. 

Zaufaj profesjonalistom 

Nasza dewiza to szybkość działania, dokładna analiza problemu i kompleksowa usługa. Więcej informacji na temat osuszania budynków w Poznaniu można przeczytać na stronie https://www.szilo.pl/