Czy w kuchni wiesza się jeszcze firanki?

Kuchnia w każdym domu jest nietypowym, bardzo ważnym miejscem, w którym zazwyczaj spędzamy się sporą ilość czasu. Z tego względu, kobiety tak dużą wagę przykładają do jej urządzenia. Układ sprzętów, mebli, a także wystrój wpływają na samopoczucie podczas przebywania w sercu domu. Całości mogą dopełniać dobrze dobrane, stylowe, odpowiadające współczesnym trendom firanki. Bez większego problemu kupimy je w wielu stacjonarnych sklepach, jednak śmiało możemy korzystać także z ofert sklepów internetowych.

firany do salonu

Jakie firanki idealnie pasują do kuchni?

Dobór konkretnych firanek do kuchni głównie zależy od jej ogólnego wystroju. Firanki muszą zostać odpowiednio dopasowane do wielkości okna. Nie muszą całkowicie go zakrywać, jednak z pewnością nie mogą wyglądać nieproporcjonalnie. Firanki kuchenne dużo częściej wymagają prania od firanek zawieszonych w innych pomieszczeniach, dlatego warto wybrać taką, której materiał będzie wytrzymały, pranie mu nie zaszkodzi i nie sprawi, że wyciągniemy firankę skurczoną czy zmiętą. Poszukując firanki do kuchni trzeba zwrócić uwagę na ogólny wystrój wnętrza. Inna firanka będzie pasować do stylu skandynawskiego, a inna sprawdzi się w kuchni w starym stylu. Najwięcej trudności można spotkać podczas poszukiwań firanki do kuchni w stylu nowoczesnym, gdyż najlepiej tam pasują firanki bardzo surowe w swoim wyglądzie. Niezależnie od tego, jakich firanek szukamy, można je zamówić na stronie sklepu internetowego kasandra.com.pl.

Kuchnia jest bardzo nietypowym pomieszczeniem, dlatego można pokusić się nawet o akcenty folkowe na firankach. Pięknie zaprezentują się motywy zwierzęce, kwiaty lub tym podobne dodatki. Kuchnia to również rewelacyjne pomieszczenie, w którym świetnie prezentują się firanki zazdrostki, czyli krótkie, mocowane na drążku na oknie firaneczki, które zakrywają jedynie połowę lub 3/4 okna.

Jakie firanki lepsze – gotowe czy na zamówienie?

Kupując firanki do salony czy do kuchni, często zadajemy sobie pytanie, czy lepsze są firanki gotowe czy na zamówienie. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – w przypadku standardowych wymiarów okien nie ma co przepłacać i warto kupić firanki gotowe. Sprawa wygląda całkiem inaczej, jeśli nasze okna są szerokie i żadna standardowa firanka nie będzie pasować. Zazwyczaj podczas zamawiania firanki przez Internet jest możliwość poproszenia o wszycie specjalistycznej taśmy, która wspomoże modelowanie tkaniny na całej szerokości okna.