Co zamiast bidetu Dwa rozwiązania, w które warto zainwestować!

Bidet jeszcze kilkanaście lat temu był rozwiązaniem, które kojarzyło nam się głównie z wakacjami w krajach śródziemnomorskich. Aktualnie, coraz więcej osób decyduje się na jego montaż we własnej łazience słusznie widząc w bidecie bardzo praktyczne, sprzyjające higienie rozwiązanie. Nie w każdym pomieszczeniu jest jednak wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścił się w nim klasyczny bidet. Istnieją na szczęście inne, wygodne i praktyczne rozwiązania, które z powodzeniem mogą go zastąpić.

Dlaczego warto posiadać bidet i co zrobić, jeśli nie można go umieścić w łazience?

Bidet jest klasycznym elementem wyposażenia łazienki, którego podstawową funkcją jest umożliwienie wygodnego dbania o higienę osobistą. Jego obecność w zasięgu ręki pozwala odświeżyć się po każdorazowym skorzystaniu się z toalety, ograniczyć zużycie papieru toaletowego oraz zmniejszyć zużycie wody – nie ma bowiem potrzeby korzystania w tym celu z prysznica. Oprócz tego, bidet możemy wykorzystać także do innych, mniej oczywistych celów – umycia nóg po spacerze, opłukania butów, a nawet umycia łapek psa po powrocie z podwórka.

Bidet jest niezwykle praktycznym elementem ceramiki łazienkowej, który powinien znaleźć się w każdej, kompletnie wyposażonej łazience. Niestety, nie wszędzie jest możliwość jego montażu – w naszym kraju spore ograniczenie stanowi przede wszystkim powierzchnia łazienek, która często okazuje się niewystarczająca dla montażu bidetu. Na szczęście, posiadacze niewielkich pomieszczeń nie muszą rezygnować z wygody, jaką zapewnia to klasyczne rozwiązanie. Bidet można bowiem zastąpić dwoma innymi, nie mniej od niego praktycznymi i wygodnymi w użytkowaniu rozwiązaniami – są nimi muszla z funkcją bidetu (rozwiązanie 2w1) oraz specjalna deska myjąca montowana na standardową miskę wc.

Toaleta myjąca i deska myjąca – co należy o nich wiedzieć?

Toaleta myjąca, znana także jako muszla z funkcją bidetu, to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które docenią miłośnicy technologii. Jej doskonałym przykładem jest Inspira In-Wash – innowacyjne rozwiązanie stworzone przez inżynierów marki Roca. Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność wc i bidetu, co pozwala na jego umieszczenie w każdej, nawet najmniejszej łazience. Posiada uniwersalny, estetyczny design oraz szeroką funkcjonalność – oprócz standardowego mycia w kilku zaprogramowanych trybach oferuje także suszenie, regulację ciśnienia i temperatury wody, podświetlenie oraz możliwość dopasowania poszczególnych parametrów pracy do potrzeb każdego użytkownika. Urządzenie jest przy tym bardzo proste i intuicyjne w obsłudze oraz posiada nowoczesną konstrukcję bezkołnierzową.

Alternatywą dla toalety myjącej jest deska myjąca Multiclean, którą również znaleźć można w ofercie marki Roca. Deska jest kompatybilna z wieloma standardowymi miskami wc dostępnymi w ofercie marki oraz oferuje bardzo szeroką funkcjonalność. Jest prosta w obsłudze, nowoczesna oraz higieniczna w użytkowaniu. Parametry mycia i suszone mogą być regulowane za pomocą panelu sterowania dostępnego z boku urządzenia, a urządzenie jest wygodne i bezpieczne w użytkowaniu dla całej rodziny. Jego atutem jest także konstrukcja wykonana z wysokiej jakości, antyalergicznych materiałów oraz wyposażenie w deskę z systemem wolnego opadania, której obecność podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania deski.